Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita pantealivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2009
    Postari in forum
    4
    Buna mamicilor,

Am o fetita de 3 luni si a stagnat in greutate.Sfatul medicului a fost sa ii dau o masa lapte praf si o masa de lapte matern(muls si pus in sticluta).

Marea problema este ca pur si simplu nu vrea sa traga din biberon si mai inghite asa cate putin din laptele ce ii curge in gurita, cam 20 ml si pe urma incepe plansul pana ii dau sanul.

Poate v-ati confruntat si voi cu astfel de cazuri.

Dati-mi si mie un sfat va rog mult!

Multumesc.

Moderator Floricica Avansata ana_micu83's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    Salutare! Eu i-am dat bebelusului meu din primele zile lapte muls si pus in sticluta(nu am sfarcuri si nici cu slujbe nu vor sa se formeze) la noi nu a fost nicio problema sa pape asa. Daca micutei tale ii este greu sa suga eu te sfatuiesc sa incerci sa-i dai cu o tetita mare (ca pt gris) prin care laptele sa curga repejor fara ca ea sa depuna f mare efort. Insa, mare atentie ca se poate ineca daca nu inghide cum trebuie.

Sunt sigura ca ai sa reusesti!

[imbratisarea]

Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462
    buna livia! sunt tetine ortodontice care imita sanul(de la nuk gasesti),vezi ca sunt pe marimi.pupici si sa reusesti sa o faci sa pape,sa creasca mare fetitza![imbratisarea][imbratisarea][imbratisarea]

Floricica Nou Venita davidalex's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2009
    Postari in forum
    4
    BUNA SI EU AM UN BAIETEL DE 5 LUNI ,IL ALAPTEZ ,DAR EU NU CRED SA MAI SATURA CU SANAUL,SI AM INCERCAT SA AI DAU SUPLIMENT DE LAPTE PRAF DE LA HUMANA SI NU IL VREA,SI I-AM LUAT IBERON CARE IMITA SANUL SI TOT NU VREA,A AVUT CUNEV ACEIASI PROBLEMA

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari