Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 15
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508

Concurs: Philips AVENT te premiaza!

Pentru o dezvoltare armonioasa a copilului, alimentatia si modul de hranire sunt foarte importante. Philips AVENT te indruma in alegerile importante pe care le ai de facut - alaptare, hranire cu biberonul sau combinarea acestora doua. Pentru toate aceste momente, Philips AVENT a dezvoltat produse care sa raspunda necesitatilor copiilor, dar si ale mamicilor.

Iti prezentam mai jos cateva produse ingenioase pentru copilul tau pentru cel mai bun inceput in viata.

Biberoanele si tetinele din gama Philips AVENT Natural reprezinta solutia ideala pentru mamele care intentioneaza sa combine alaptarea bebelusilor cu hranirea cu biberonul. Biberoanele au tetine care imita forma mamelonului pentru ca trecerea de la alaptat la biberon si invers sa fie cat mai usoara.

Biberon Philips AVENT SCF693

Biberonele din gama Philips AVENT Natural te ajuta la crearea unui mod mai natural de hranire cu biberonul pentru bebelus. Tetina are un design inovator cu petale de confort unice si este extram moale si flexibila. In plus, tetina este prevăzuta cu un sistem inovator anti-colici datorita supapei care asigura patrunderea aerului in biberon si nu in burtica bebelusului.

Caracteristici:

• Incepere naturala a hranirii cu biberonul;
    • Sistem anti-colici avansat;
    • Petale de confort unice;
    • Forma ergonomica;

Cana cu pai Philips AVENT SCF760

Cana cu pai Philips AVENT SCF760 este o solutie pentru baut ideala pentru un copil aflat in crestere. Cu un capac rotativ unic, este extrem de usor de folosit de catre cei mici fara ajutorul unui adult. Mai mult, capacul pastreaza cana etans si paiul curat. Micutul tau va fi incantat sa bea din cana cu pai datorita design-ului colorat si atractiv.

Caracteristici:
    • Pai moale din silicon;
    • Supapa etansa integrata;
    • Capac usor de rotit de catre copii;
    • Curatare usoara;
    • Potrivita pentru copiii cu varsta de peste 12 luni;

Ce trebuie sa faci pentru a castiga unul dintre premiile oferite de Phillips AVENT?

Raspunde la urmatoarea intrebare: Care sunt modalitatile prin care ii asiguri copilului tau o alimentatie corecta si sanatoasa?

Premii:

Poti castiga pentru bebele tau unul dintre cele:

3 premii a cate o cana cu pai Philips AVENT SCF760
    2 premii a cate un biberon Philips AVENT Natural SCF693 si cate o tetina variabila SCF655

Perioada de concurs este 10 decembrie 2013 – 13 ianuarie 2014

Mult succes!
    Modificata de littleprincess; 10.01.2014 la 16:00:00.

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Inca de cand eram insarcinata m-am documentat ca am putut eu de mult, in ce consta cresterea unui copil.
    De cand a inceput diversificarea, m-am asigurat mereu ca are alimentatia corespunzatoare varstei, consultandu-ma cu medicul lui pediatru, care ne vizita o data la 2 luni acasa, dar si din carti + internet.

Pe cum crestea, ma documentam din ce in ce mai mult si m-am straduit sa ii ofer o alimentatie diversificata, cu produse proaspete si mereu in sezon. Pt restul lunilor, congelam(inca fac asta) legumele si fructele, carora le trecea vremea.

La varsta de 1 an si 3 luni ale lui David, ne-am hotarat sa ne mutam la tara, tocmai pt a creste intr-un mediu cu aer mai curat, sa aiba produse proaspete si naturale la discretie, libertate si toate celelalate beneficii traiului la tara.
    Vom reveni la oras, o data cu inceperea gradinitei, dar alimentele vom continua sa le luam de la tara.

Floricica Nou Venita alina_trica's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2012
    Postari in forum
    14
    o alimentarie sanatoasa consta in produse de calitate si proaspete,preparate in conditii optime si lipsite de E-uri.

Floricica Nou Venita didisor25's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.06.2012
    Postari in forum
    7
    evit fast-foodul si il conving sa bea cat mai multa apa

Floricica Nou Venita yrynuka's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.04.2013
    Postari in forum
    31
    incerc sa il conving sa manance multe fructe si legume chiar din gradina proprie si incercam sa evitam grasimile nesanatoase in alimentatia lui. Carnea o procuram de la printii nostri care cresc pasari si animale, procuram totodata si derivatele acestora.

Floricica Nou Venita anda_radu2002's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2008
    Postari in forum
    4
    Incerc sa alaptez natural, insa in momentul in care este nevoie de suplimentare, am incercat sa folosesc doar produse de buna calitate cum sunt biberoanele Philips Avent.

Floricica Nou Venita dilies's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2011
    Postari in forum
    17
    Incerc tot timpul sa ma asigur ca fructele si legumele cumparate sunt proaspete. Le dau celor doi pitici mancare pregatita in casa dupa retele mamei si ale bunicii: ciorbite, tocanite cu legume, deserturi din fructe, lapte, prajiturici pregatite in casa (mai rar, ca sa nu facem carii).

Floricica Nou Venita dizzyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2009
    Postari in forum
    18
    din pacate nu se poate sa mancam tot timpul sanatos si corect insa ne straduim sa facem alegeri corecte,incerc sa ii cultiv acest mod de viata sanatos sa manace legume si fructe sa evite fast food-ul,sa aleaga el sa manance cat mai rar procesate,sterlizam totul bine ,facem si sport chiar daca nu de performanta,totul se invata de mic,mai aveam multe de invatat insa avem tot timpul din lume

Floricica Nou Venita Gabriela.Schuster575's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2013
    Postari in forum
    2
    O alimentatie sanatoasa e aceea adecvata varstei, proaspata, bogata in vitamine si preparata in conditii optime de igiena

Floricica Nou Venita Dedicut's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2011
    Postari in forum
    32
    Folosesc pentru gatit alimente proaspete, pe cat posibil bio, folosesc vase de gatit recomandate, fara BPA sau aluminiu, gatesc retete sanatoase la aburi , fara prajeli

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    Care sunt modalitatile prin care ii asiguri copilului tau o alimentatie corecta si sanatoasa? O alimentatie corecta si sanatoasa din pacate in ziua de azi i-o poti asigura o perioada din viata.Apoi copilul devine adult si hotaraste singur.Aici depinde de aducatia care le-o dam in privinta alimentatiei.Din punctul meu de vedere o alimentatie sanatoasa inseamna mancare preparata in casa,mancare gatita de noi.De asemenea in alimentatia sanatoasa introducem fructe si lactate,o prajitura facuta in casa.Si o alimentatie corecta,din punctul meu de vedere,inseamna sa respectam programul meselor,sa invatatm copilul igiena inaintea mesei,sa ii invatam ca trebuie sa manance mancare apoi fructe/desert,sa-i invatam sa mestece bine,sa-i invatam ca la masa nu se joaca si nu se vorbeste.Tot in alimentatia corecta trebuie sa invatam copilul sa nu rontaie intre mese,sa bea lichide,si sa manance seara o masa usoara.Copilul nu trebuie mituit pentru a manca,nu trebuie mustruluit ca nu mananca....si parintele trebuie putin educat.Asta este punctul meu de vedere

+ Raspunde
Pagina 1 din 15
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari