Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita niko22tm's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2009
    Postari in forum
    224

Agresivitatea la copii in timpul mesei

ce parere aveti despre bataile luate de copilasii findca refuza mancarea /??am cunostinte care mai foloseste asa ceva si sincer mi se rupe sufletul....am fost si martora si miau dat lacrimile.....eu am o fetita de 2 ani .ne mai certam dar niciodata cu bataia...

Floricica Cu Vechime dragalasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    6.093
    este agresivitatea parintilor, nu a copiilor
    din titlu reiese invers
    chiar eram curioasa daca ai incasat-o de la copiii tai, in timpul mesei
    hahahahahahahaha

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si eu tipam la fata cand eramika,pt ca ma enervam ca nici macar nu vroia sa guste sa vada daca ii place.dar acum nu vrea sa pape o las in pace,mananca cand e foame.nu sunt d acord sub nici o forma sa bati copilul ca nu papa.sabina a avut vreo 3 zile cand refuza total mancarea,am incercat cu de toate.dar nu am batuto si nici nu am tipat la ea,kiar daca am stiut ca ii va face rau lipsa mancarii.iam dat pufuleti,laptic si biscutiti si sia revenit singurika.

Floricica Nou Venita claudette's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2010
    Postari in forum
    68
    este un abuz din partea parintilor si va duce la grave probleme afective la copil....anorexia de ex....

Membru inregistrat la
    06.11.2009
    Postari in forum
    224
    imi cer scuze pt greseala titlului dar eu am ramas fiza cand am vazut acel copilas care a luat o palma mareeeeee si tareee pt ca nu a gustat din mancare!!e o trauma ce o va cara toata viata dupa el....

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    fetita mea cand refuza mancarea,....ceea ce se intampla foarte,foarte rar o las in pace si revin mai tarziu peste o ora cu mancarica....dar nu tip sau sa o bat....dar ea de obicei e cuminte la masa....nu e mofturoasa, papa orice si foarte mult, aa in afara de fructe tare mult ma chinui sa le pape dar o pacalesc...nu scapa ea....iar sucul ca sa.l poata bea il dau in pahar si bea singurica, ca daca il pun in canita ei....aliluia acolo sta....

Floricica Senior carla24's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2009
    Postari in forum
    3.005
    E foarte grav sa iti bati copilul, este o trauma mare ptr. copil , am mai avut si eu momente in care ma enervam cand nu vroia nici macar sa guste si am tipat la ea si a inceput asa tare sa planga , am speriat-o si de atunci ma controlez cat pot de mult, daca nu vrea o las in pace si incerc mai tarziu.
    In general incerc sa o pacalesc cu diverse lucruri, castornele, lingurite, fac ca toate animalele:) si o conving sa stea cumintica in scaunel.

Floricica Nou Venita taydy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2011
    Postari in forum
    101
    Citat Postat de niko22tm Vezi mesajul
    imi cer scuze pt greseala titlului dar eu am ramas fiza cand am vazut acel copilas care a luat o palma mareeeeee si tareee pt ca nu a gustat din mancare!!e o trauma ce o va cara toata viata dupa el....
    Daca ar avea un copil ca al meu cred ca acea"mama" agresiva s-ar interna la psihiatrie s-au poate s-ar lua singura la bataie ,pentru ca bebele meu de fiecare data incepe masa cu refuz indiferent de mancare (nu mananca el prea multe mancaruri pt ca are aproape sase luni)

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Sincer am avut si noi momente de incapatanare sau pur si simplu nu iii era foame..ma enervam...il lasam o mica perioda de timp..apoi insistam din nou,insa sa ajungi s ail bati pt ca nu mananca...nici nu vreau sa ma gandesc ce fac acesti parinti cand fac o boacana copii....

Pe langa agresivitatea parintiilor impotriva copiilor se mai poate include si fortarea ...sotul vine din cand in cand de la servici cu vesti de la un coleg de-a lui..cum sotia lui isi forteaza copilul sa manace cate un bol intreg de mancare...Nu se ridica de langa el pana nu termina tot!!!!!!!
    Saracutul copil cand isi vede mama ca pregateste mancarea se pune pe un plans....stie ce-l asteapta...
    Sotul ei se plange ca nu poate sa zica nimik...are o sotie ff autoritara si ..se pare cu o problma la ,, mansarda,,...

Membru inregistrat la
    06.11.2009
    Postari in forum
    224
    si de la fetita mai primesc refuzuri,dar ii dau pace si revin mai tarziu cu jucarii si papa tot...dar oricum sunt fff multi copii agresati fizic cat si psihic si din pacate stau printre ei.....si nu am ce face ,am discutat cu persoana respectiva dar degeaba......mi se rupe sufletul de copilas si e maricel are aproape 3 ani,

andreeacta
    Guest
    Citat Postat de taydy Vezi mesajul
    Daca ar avea un copil ca al meu cred ca acea"mama" agresiva s-ar interna la psihiatrie s-au poate s-ar lua singura la bataie ,pentru ca bebele meu de fiecare data incepe masa cu refuz indiferent de mancare (nu mananca el prea multe mancaruri pt ca are aproape sase luni)
    la varsta lui ar trebui sa bea doar lapte, de la san

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari