Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita GeorgianaCoza's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2010
    Postari in forum
    23

Nefericire Si eu sunt mamica de ingeras

Buna fetelor sunt noua pe aici .. apropo e foarte greu sati pierzi copilul la nastere .. e cea mai mare durere pe care o poate simtii o mama si o femeie ... Si mie mia murit un copil la nastere sunt foarte trista din cauza asta .. desii a trecut un an de atunci nu pot uita si cred ca nam sa pot uita nici o data ! :((( e greu fetelor ...

Floricica Veterana amelia_pitik's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    Georgysa "bine ai venit "in grupul nostru daca pot spune asa..asa e niciodata nu vom uita ceea ce ni s-a intamplat poate incet incet vom accepta ca puiul nostru nu mai e..dar gandul nostru v-a fi mereu la el!!!Cand simti nevoia sa vb cu cineva intra aici si descarca-te..te imbratisez!

Membru inregistrat la
    14.11.2010
    Postari in forum
    23
    e greu.. e cel mai greu .. toate trec .. dar cu greu ...oricum va multumesck :*

Membru inregistrat la
    14.11.2010
    Postari in forum
    23
    mie greu sa uit .. mia murit copilul la 7 luni eram insarcinata in 7 luni am avut o mica sangerare ... si la doctor in urma unei ecografii au
    descoperit ca fatu era mort de mai bine de 1 luna ... il am pe constiinta asa cum de nu am simtit ca nu misca.. doctorii nu miau zis
    cauza de ce a murit sincera .. sa fiu am trecut prin niste durerii cumplite pana lam nascut ..:(( nici eu nam intrebat .. am inteles de la ei cand miau
    facut ecografia .. ca e lovit .. sau ceva de genuu.. eu chear mam lovit .. stau la curte la vila simam lovit pe scara am dat cu burta de bara ...
    nu a fost o loviitura .. tare .. crezi ca sar putea sa moara din cauza asta .. ce pot face .. nu sunt informata cu niimic .. nu aveam nici o putere
    eram minora ...si am lasat lucrurile asa .. nu am intrebat nimic si acum il am pe constiinta ...:( .. si Nici nu mai am curaj sa mai raman insarcinata ... :*

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    buna! imi pare rau, am trecut si eu prin asa ceva, nu cred ca e vina ta....mie de exemplu trebuiau sa-mi dea niste pastile sa se inmoaie uteru dar, nu mi-au dat si copilul nu s-a dezvoltat cum trebuie si a trebuit sa renunt la el:(
    curaj, viata merge inainte si e plina de surprize...crede-ma :))

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Imi pare sincer rau pentru ceea ce ti-a fost dat sa traiesti ... iti inteleg durerea si ma vei avea alaturi.

Cat despre cauza pot fi multe, insa una din ele e Trombofilia. Nu e singura, dar ar fi bine sa investighezi mai in amanunt inainte sa mai ai un copil. Intra pe topicul de sarcina oprita in evolutie si acolo vei gasi niste fete minunate. De asemenea EMMA organizatia Bianca Brad iti poate fi de folos. Multa putere ... ca de uitat nu vei uita niciodata si de durut te va durea mereu.

Membru inregistrat la
    14.11.2010
    Postari in forum
    23
    buna fetelor .. va multumesck pentru raspunsuri .. :*:*:* vreau sa stiti ca pentru mine conteaza mult .. parerea voastra . va multumesc si va doresc nu mai bine si voua si bebeilor vostri :P

Membru inregistrat la
    14.11.2010
    Postari in forum
    23
    mia venit o idee . mashi duce la medicul meu ginecolg sai explic situatiia si as vrea sa fac niste analize de sange .. sau ceva .. sa vad daca sunt sanatoasa si daca pot sa fac un copil sanatos ... dar cum se numeste analizele astea ?? ce sfat imi dati ?

Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    georgy atunci cand ai cazut nu te-ai dus la dr?
    Nu trebuie sa te duci neaparat la dr ginecolog pt acele analize,te poti duce la orice laborator de analize spui ce analize vrei sa faci ,platesti si ti le fac..bafta multa

Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    Analize ar fi multe cum ti-a zis si paula cele pt trombofilie,toxoplasmoza,listeria,clamydia,ureaplasma,sifilis,hiv,rh,pap's si multe altele.

Membru inregistrat la
    14.11.2010
    Postari in forum
    23
    decii mam lovit .. in bara .. si dupa o luna .. mam dus la doctor ca aveam niste picaturi de sange ,, pe chilot si aveam mici contractii .. si doctorul a zis ca era mort de mai mult de o luna .. .. analizele astea sunt analize de sange .. cam cat costa ?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari