Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Sincer eu am vrut sa o las sa pape cand ii e ei foame si am vazut k nu-i ok , asa k am facut program si la mancare si la somn si e mai usor zic eu.

Floricica Senior robynely's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    4.526
    annee si roby are cat de cat program.adica papa la 4 ore,incerc sa o culc cam la aceleasi ore,dimineata 1 ora sta in patut si se joaca cu jucarii,in felul asta pot sa mai fac si eu ceva prin casa.deja s-a cam invatat, ca cere singura papa,nani.

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    si noi respectam un program nu fix dar incerca doarma de 2 ori pe zi si sa pape 3 mese solide la un interval mai mare de 4-5 ore.oricum se simte cand ii este somn sau fomita!

Floricica Avansata mamafloricica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2008
    Postari in forum
    2.206
    fetelor, cum ati reusit sa le faceti program?
    eu nu reusesc...vrea sa manance mai des de 2-3 ore si plange...pana ma indupleca! iar cu somnul nu ma gandesc sa-i fac program, il las sa doarma cat vrea deocamdata (e mic).

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    noi avem program fix atat la somnic, cat si la mancare, rar se intampla se amanam somnicul cu jumatate de ora.
    nu i l-am impus niciodata eu, si l-a facut singurica si l-a "ajustat" treptat odata cu cresterea ei.

Floricica Nou Venita amarus's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2008
    Postari in forum
    225
    Flori puiutul tau e prea mic ca sa-i faci program de masa. In prezent se incurajeaza alaptatul la cerere. Daca papa des ori e puturos si adoarme inainte sa se sature, ori fiind prea mic simte nevoia de atingerea, mirosul si sanul mamei, ca inca nu s-a adaptat complet la viata extrauterina.

Floricica Senior coria's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    3.299
    si noi avem program la masa cat si somn. nu am facut nimic, ea si l-a facut singura. cat a fost mica un fel de orar iar acum altfel.si e mult mai bine asa pot si eu sa-mi fac program.

Floricica Debutanta mihu78's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.06.2008
    Postari in forum
    1.056
    Buna fetelor.Eu nu i-am facut niciun program:si l-a facut singura(are 2 luni sio sapt).Manca la interval de aprox 3-4 ore,iar somnul e cam asa:inainte de amiaza doarme mai putin,e mai mult un somn de veghe,la amiaza doarme 2-3 ore iar dupa masa face ce face dimineata.Ce ma bucura cel mai tare e ca seara se culca in jur de 20,30-21 si doarme pana la 4 dimieata,cand mananca si se culca iarasi pana la 7-8.Repet:nu i-am facut program!Va urez numai bine si copilasi linistiti...:)

Floricica Veterana andreea_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    18.581
    bb meu mananca la 2-3 ziua si noaptea se trezeste doar de 2 ori sa pape!se culca seara la 9-9.30!ziua doarme cnd vrea el!in ultimele zile vad ca doarme mai putin in loc de 3 ore k pana acum doarme doar 1 ora

Floricica Nou Venita giuli's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2009
    Postari in forum
    3
    noi aveam program de cum am venit acasa din spital si l-a facut ea singura si acum are programul ei de somn de papa si e bine asa acum are 7luni

Floricica Debutanta livya's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    buna,noi avem un program c-am asa:dimineata la 8 lapte cu biscuiti,apoi pe la 10 un somnic de o ora,dupa un fructulet cu biscuite,cand cum ,ca nu tot timpul vrea,la 13:00 papica ,si dupa ,vreo 2-3 ore de somn,apoi iaurtu,mai spre seara inca ceva papica si gris, la 21:00 lapticu cu biscuiti.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari