Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita srekita's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2009
    Postari in forum
    9
    Nu stiu ce sa ma mai fac ca nu cred ca mai rezist mult asa. Pana acum Stefanut dormea de la 12 pana la 6 dimineata neintrerupt insa acum se trezeste din ora in ora, papa putin laptic si adoarme si iar o ia de la capat. Cum sa il fac sa revina la programul normal de somn?

Floricica Nou Venita selma's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.10.2008
    Postari in forum
    15
    si eu patesc cam la fel
    adoarme la 10 si pana dimineata se trezeste cam de de 3-4 ori bea lapte si se culca.al meu are 6 luni si 2 sapt al tau cat are
    am auzit ca noaptea nu ar trebui sa mai manance doar inainte de culcare si dimineata la 6-7 dar el mananca mai mult lapte noaptea decat ziua.cat despre problema ta cred ca asta tine de copil el singur o sa revina la programul lui de somn

Floricica Nou Venita dudu2's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3
    si b.ebelu meu se trezeste noaptea sa manance si are 4 luni si o saptamana dar el niciodata nu mia dormit toata noaptea.va pupacim

Floricica Nou Venita melinte's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.08.2009
    Postari in forum
    5
    eu zic sa nu va faceti griji, si fetita mea era la fel pana pe la 7 8 luni dupa aceea singurica sia facut programu, incepuse sa manance inainte de culcare si dimineata la 6 sau 7
    stiu cum este , si va inteleg am trecut si eu prin astea.....sa vedeti mai inoclocand o sa iasa dinti si cu masaletule....prin asta trec si eu acum cu fetita mea, nu dorm deja de 4 noptii...pupiciii

Floricica Novice tttina's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2009
    Postari in forum
    562
    buna. si eu am aceeasi problema, doar ca alex este mai mare, are 11 luni. de 3 nopti se trezeste si plinge noaptea. ii dau laptic si adoarme dar azi noapte a fost mai grav. la durut burtica si a facut si c...dupa ce l-am schimbat a adormit bustean pana dim la 8. asa ca....rabdare multa mamici si sanatate multa la puiuti.

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    Alex are 1 an si 2 luni jumate, deci nesomnul n-are varsta:(( . Il alaptez inca si sunt nopti cand se trezeste din ora in ora. Mai mult de dragul de a sta langa noi in pat. Eu sunt foarte obosita si nu stiu cat mai rezist in ritmul asta. Si se trezeste direct fresh, in picioare si cere:"tzitzi". Sunt terminataaaaaaaaaaaaa. Daca are cineva remedii, sunt deschisa sa ascult sfaturi. Avem un ritual de joaca, papa, baie si tzitzi in fiecare seara, dar nu ajuta la nimic.

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    problema noastra si-a gasit remediu. De aseara puiutul meu doarme ffffff bine. El pana sa dea caldura dormea in sacul de dormit, dar de can s-a incalzit afara am renuntat la el. De aseara la sfatul unei prietene am zis sa incerc sa-l culc din nou in sac, desi am mai incercat dar fara succes. Aseara l-am pus adormit in sac si a fost super. S-a trezit doar la 2 fara un sfert si la 4 si un sfert. Suuuuuuper. bafta multa sa gasiti si voi leacul:) pt. bebeii energici noaptea.

Floricica Nou Venita mcalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2007
    Postari in forum
    5
    Bebelul meu are 5 luni si de cateva zile se trezeste pe la ora 1 noaptea si mananca de la san dupa care daca nu il culc inapoi in patutul lui si doarme pana la 6 dimineata, s-a fie cauza trezirii faptul ca el pe la ora 9 seara deja el adoarme. Astept si eu ceva sfaturi ce as putea face ca sa nu se trezeasca sa dorm si eu o noapte linistita.

Guest
    de vreme ce alaptezi, eu zic ca nu-i nicio nenorocire ca se trezeste o data pe noapte!mai ales ca se si culca devreme...dar, daca s-ar trezi de nenumarate ori pe noapte, atunci ce te-ai face?este si micut,mai ai rabdare si-ti va veni si randul sa dormi linistita...sau nu!

sanatate la bb si spor la alaptat, e mare lucru!

andreea2929
    Guest
    O noapte linistita?Mai sunt si nopti dintr-astea?Am uitat cum e

Floricica Nou Venita mcalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2007
    Postari in forum
    5
    Incepand cu aceasta seara am sa-i dau seara cereale cu orez si morcovi (de la Nestle Burtica Sanatoasa) dupa care il pun la san complectare si daca se trezeste la noapte am sa il las un pic sa planga sa vad poate adorme la loc nu am sa mai merg la el repede de indata ce incepe sa planga si daca plange mult si nu adoarme nu am sa il pun la san am sa i dau ceai dar va fi mai greu pt ca al meu baietel nu doarme numai pe burta. sper sa reusesc.

O prietena de-a mea are un baietel care are acum 9 luni pe care la alaptat pana acum o luna si acum se trezeste noaptea si i plange de numai si nu are ce face cu el numai sa il pun langa ea si i da sanul in gura si apoi adoarme. E un chin pt ea si de aceea nu vreau sa il pun la san noaptea pt ca se obisnuieste si poate patesc si eu la fel, numai ca copii sunt diferiti.

Va doresc sanatate la toti si sa dormiti bine care puteti.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari