Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ana4emmalin's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2012
    Postari in forum
    111

Piele foarte uscata la bebe mulatru

fetita mea are 10 luni si este un copil mulatru si din aceasta cauza aveam pielea foarte uscata si lotiunile normale pt bebe nu ne ajuta deloc....si in romania nu am gasit produse specifice pielii de culoare...stie careva unde pot gasi asemenea produce sau ce as putea folosi pt pielea ei uscata(momentan folosim ulei de parafina care ne ajuta cat de cat)

Ana-mami de bebe

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu stiu ca tenul alb are probleme,dar acum depinde de copil.ti-as recomanda ulei extravirgin de masline bagat la baimarin,sau de la bubchen ulei pentru corp,care este destinat pielii sensibile si dermatitei.

mada_lyna
    Guest
    Robert are si el portiuni mai uscate(ca ex, pe linga pulpe,unde sta pe olita-desi sta exact cat face kk sau pipi). dr pediatru ne-a recomandat dexeryl . chiar a fost bine cu ea. o folosesc si eu pt maini cand spal mai mult,chiar si cu manusi,sau dak am pielea mai uscata pe maini de la vant,etc. e f buna. si e un tub maaare care te va tine.sanatate !
    Dexeryl prospectul

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    intr-adevar, pielea celor de culoare e mult mai uscata decat a celor albi si asta o spun si pentru adulti, nu numai pentru copii, deoarece cunosc multe persoane de origine africana. aici mamicile folosesc ulei de masline virgin extra pe pielea uda direct pentru ca se hidrateaza mai bine. cel putin asa spun ele. ;)

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    foloseste crema de galbenele...e foarte buna.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari