Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita laura.laura086's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2011
    Postari in forum
    6

Para sau aspirator nazal?

intrebare: voi folositi para pentru a strange mucisorii de la bebe? ca mie mi se pare cam dura.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    aspiratorul nazal e si mai dur ca para.eu daca se infunda ii bagam sprayul nazal de la humex si ii ieseau mucisorii singuri,iar cand era f mik foloseam para

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    para am folosit cand erau mucisori putini si ii puteam scoate cu ea.
    Aspiratorul nazal este bun dar trebuie folosit cu moderatie si inainte sa-i puneti ser fiziologic sau apa de mare in nasuc.

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Eu fol para.....si spray cu apa de mare sau ser fiziologic usor incalzit.....sunt contra aspiratorului.....:)))))

Floricica Nou Venita Miha_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2011
    Postari in forum
    28
    Eu sunt pentru aspiratorul nazal.L-am folosit de la o saptamana la bb si a fost foarte eficient.Cu para nu am reusit niciodata nimic.Pare mai dur dar daca ii pui ser sau ceva sa ii inmoaie mucusorii e mult mai eficient decat para,mai ales cand sunt vascosi.

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Noi am folosit ser fiziologic cand era bebe si cand a mai crescut si i a curs nasucul si era infundata am folosit apa de mare..dar am o colega care foloseste aspiratorul si e incantata de el,la noi nu a fost sotul de acord.

Floricica Nou Venita deliabilescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2007
    Postari in forum
    288
    Pro aspiratorul nazal. Eu nu m-am descurcat prea bine cu para.

Floricica Cu Vechime avvva's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    7.768
    si noi am incercat o para Nuk si nu tragea nimic:( asa ca, am trecut la aspirator, care mi se pare inventia secolului. eu si dupa aspiratie, ii mai pun cate o picatura de ser. copilul nu e traumatizat, nu plange ba dimpotriva, isi tine nasucul la aspirat:)) si il folosesc doar o data la cateva zile, in rest doar ser fiziologic

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Noi folosim aspiratorul nazal de la vibrocil cu nazomer spray si merge, se curata bine nasucul, chiar daca in curs, se curata bine si urechile noastre.. Dar bine ca functioneaza. Si ca bonus, face si bebe plamani..

VIZITATOR
    Guest
    Eu, sincer am o prietena multumita de acest aspirator nazal dar, eu totusi raman la pompita (para integral de cauciuc - se gaseste la articole tehnico-sanitare), nu din cele cu varf de silicon care se gasesc in farmacii pt ca pot rani nasul bb-ului.

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    pro aspirator, si pediatra il recomanda....daca nu cureti bine nasucul risti sa faca otita. mai ales ca doarme bine dupa, poate i bebele sa respire super bine. eu zic ca e ideal!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari