Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita buneaalinaelena82's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2012
    Postari in forum
    20

Baita dupa vaccin?

dragi mamici cu mai multa experienta care ati trecut deja prin asta va rog sa-mi dati si mie citeva sfaturi in leg cu baita dupa vaccin!micuta mea a facut ieri vaccinul de la 3 luni si atit am fost de ravasita de plinsul ei,incit am uitat sa-l intreb pe pediatru despre baita.voi cum ati procedat?va multumesc!

Floricica Debutanta danilu's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.12.2009
    Postari in forum
    830
    la noi totul s-a desfasurat normal dupa fiecare vaccin. este adevarat ca nu am avut efecte secundare, nu a facut febra, dar si daca ar fi facut era de la vaccin, independent de baita. multa sanatate!

mada_lyna
    Guest
    adica daca sa ii faci baita sau sa sa ocolesti locul unde a fost vaccinata?
    pai, nu se face baie in ziua vaccinului. dar vreo 2 zile se frectioneaza locul vaccinarii cu miscari usoare si circulare pt a nu se forma galma.

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Eu i-am facut baita Cassianei dupa fiecare vaccin si am urmat rutina zilnica.Asa mi-a spus pediatra si asa am facut,totul a fost bine :) nu i -am dat jos plasturele ,dar in rest i-am facut baita in cadita ca in fiecare seara.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    de ce nu? am urmat rutina fara nicio problema. eventual ocoleste zona respectiva ca sa nu o doara daca atigi...

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si eu la fel i-am tinut ritualul zilnic.nici nu stiam ca nu se face baita.

Floricica Senior claudia_claudia's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2011
    Postari in forum
    3.178
    Eu i am facut baita.....doar am incercat sa nu o ating in locul intepaturii...in rest totul am facut ca de obicei....

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    chiae ieri ma gandeam sa pun si eu intrebarea asta...eu nu i-am facut in ziua vaccinului, asa m-au sfatuit mamicile pe care le cunosc dar sincer nu inteleg de ce nu se face...am o alta intrebare, vaccinul de 3 luni??ce vaccin se face la 3 luni ca eu stiam ca se face la 2,4,6 etc..

Floricica Nou Venita gabryyela's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.12.2012
    Postari in forum
    17
    depinde ce schema urmezi ...au aparut vaccin.care sunt la noi in tara optionale dar in alte tari sunt obligatorii si multe info nu gasesti ...eu i am facut si cel de rotavirus si bineinteles ca l am cumparat ...dar baiatul meu a avut acest virus si am stat 2 sapt in spital si am observat ca sunt din ce in ce mai multe cazuri si asa am luat decizia sa il fac si bebelusei si reactii nu au aparut la noi. urmeaza cel pneumococic conjugat care cuprinde si meningita pe care l am cumparat dar sper sa nu apara vreo reactie, si sa imi para rau....baita in ziua cu vaccin.nu i am facut pt ca asa a zis pediatrul dar sincer nu am inteles de ce nu se face baita....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari