Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata mstefania's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2007
    Postari in forum
    2.122
    eu i-am facut Teodorei vaccinul gratuit plus o doza de Hemofilus Influenze B platita- 50 lei si asa am acoperit tot ce ofera si Infarix, mi-a facut la cel de 2 luni putina febra, la 4 luni nu a facut febra, sa vedem la cel de 6 luni

Floricica Debutanta andreea82's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2007
    Postari in forum
    805
    Mie Infanrix mi-a recomandat pediatra si din ala am luat si sincer, am fost f multumita, nu a facut febra deloc.

Floricica Avansata mamafloricica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2008
    Postari in forum
    2.206
    in ziua in care eram programati sa facem vaccinul de 6 luni i-am vazut cei 2 dintisori care i-au iesit si am anulat programarea, gandindu-ma ca e posibil sa faca febra sau ceva; m-am gandit foarte bine caci, desi nu a facut febra de la dintisori, a doua zi a facut febra si avea rosu in gat si ne-a zis dna doctor ca are inceput de viroza respiratorie, asa ca amanam vaccinul pana ne facem bine...ca sa nu fiu offtopic, voiam sa spun ca am cumparat Infanrix Hexa pentru 6 luni si sper sa fie ok, sa nu faca febra de la el; dealtefl, nici la 2 si nici la 4 nu facut...asadar, desi le-am cumparat vaccinurile de fiecare data, nu imi pare rau deloc, le recomand tuturor pe acestea. sanatate la bebei.

Floricica Avansata biskita's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.06.2008
    Postari in forum
    1.743
    hm!!noi am facut Inafrix Hexa la 2 lunite ...!!nu o avut febra!!o fost ca intodeauna cu zambetul pe buze ...
    si nici nu o plans la el hihi era un pik suparat c aii tineam piciorusul ...!!
    o sa continuam cu cele cumparate !!!
    [pupici]si sanatate celor mici ....si voua ..

Floricica Avansata anna13's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2008
    Postari in forum
    2.375
    buna,

noi am facut pentaxim si engerix la 2luni si acum urmeaza sa facem tot pentaxim.
    ma intrebam ...pentru ca am vazut ca mai sunt cazuri, daca se intarzie cu cateva zile - o saptamana rapelul, ce se intampla?

nicole13
    Guest
    nu se intampla nimic, important sa fie bb sanatos cand face vaccinul!

Floricica Avansata anna13's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2008
    Postari in forum
    2.375
    multumesc tare :) am citit forumul despre medicii pediatri ....si m-am ingrozit.
    sa fim sanatosi si sa nu avem nevoie de ajutorul lor.

Floricica Nou Venita mrsdumi's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2009
    Postari in forum
    6
    Buna!! M-am prezentat la medicul de familie pentru vaccinul de 2 luni,si mi-a spus ca nu exista asa ceva gratuit datorita lipsei de fonduri...si mi-a cerut 100 lei pentru o comanda la Bucuresti pentru un vaccin.acum ce vreau eu sa zic ca daca tot platim toate vaccinurile la ce ne mai trebuie medic de familie ca a iesit moda asta de la Ceausescu -'ncoa.Si ;la ce mai platesc fonduri pe la sanatate daca tot le cumpar toate....eu cred ca e vrajeala cu vaccinul asta ca nu au fonduri si cred ca vor saracii sa faca si ei un ban in plus..Meritam asa ceva?? Nu intra in atributiunile lor sa ne ofere informatiile necesare si sa ne duca pe drumul cel bun?Sunt multe facilitati de care noi nici nu avem habar....datorita lipsei de informare.VAmultunesc ca m-ati ascultat!!!!....si astept opinii de la dvs.

Floricica Debutanta florela52's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2008
    Postari in forum
    1.020
    PAREREA MEA ESTE SA TE DUCI LA ALT MEDIC SA-TI INSCRII COPILUL,ASTA ESTE O MAGARIE SA-TI CEARA BANI PT. A COMANDA VACCINUL,ACESTEA SUNT GRATUITE SI NU AR TREBUI SA TE COSTE NIMIC;BINE, SUNT SI VACCUNURI CARE POT FI CUMPARATE,ACESTEA NEAVAND REACTII DUPA INTEPARE,PRECUM DURERI,FEBRA ETC.
    EU PERSONAL AM OPTAT PENTRU CELE CU BANI (INFANRIX)COSTA IN JUR DE 280 RON,DAR LA CABINET UNDE AM FETITA INSCRISA EXISTA VACCINUL GRATUIT NU TE COSTA NICI UN BAN.

Floricica Nou Venita alessika's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2009
    Postari in forum
    149
    buna,vreau sa stiu si eu care sunt mai bune vaccinuri cele cu plata sau alea gratis,am fost la pediatru si mi-a spus ca la sase luni platesc sau sa sa le fac pe celalalte si nu am stiut ce sa ii zic voi la sase luni pe care le-ati facut.

Floricica Nou Venita alessika's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2009
    Postari in forum
    149
    vand leaganFisher-Price OPEN TOP RAINFOREST are avantajul de a fi compact si portabil: leaganul se pliaza foarte usor fiind dotat cu 2 manere pentru transport.

5 viteze de leganare, reglabile digital.
    7 melodii linistitoare, acestea avand un volum regalbil.
    Bara cu 2 jucarii pentru stimulare vizuala.
    Salteluta din bumbac lavabila ce protejeaza pielea delicata a bebelusului.
    Husa scaunelului are si un suport pentru cap detasabil.
    Functioneaza cu 4 baterii C alkaline, rezistente pana la 100 ore de leganat. Bateriile nu sunt incluse in pachet.
    Recomandat pentru nou-nascuti si bebelusi pana la 11 kg
    Garantie: 12 luni

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari