Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    hihi Miha,ai mare dreptate ,mie una imi place sa mananc la tv,de al meu pitic ce sa mai zic,e innebunit dupa desene animate si recelame si papa f bine

Floricica Debutanta claudiapetrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.09.2007
    Postari in forum
    989
    buna fetelor.sa va spun si eu legat de trucuri.copilul meu a fost f cuminte la masa .manca tot ce ii dadeam,fara maimutareli,jucarii si altele.insa de aproape 2 luni s-a stricat treaba.refuza sa deschida gura.initial refuza la masa de dimineata,ea care devora fructele,acum le refuza.apoi a renuntat la masa de pranz si manca bine doar seara iar acum plang in fiecare zi pt ca fata mea REFUZA SA DESCHIDA GURA.mihaela stie.a fost martora la toata aceasta periada.acum mananca numai cu pacaleli.
    am fost la dr,am facut analize de tot felul si...nimik.
    daca e sa deschida gura sa ii dau macar 5,6 lingurite la masa,atunci stau si in cap.
    iar cine zice ca nu se face asa nu are probleme de nici un fel cu copilul.asa deci fiecare face cum poate numai sa aiba copilul sanatos.iar treaba cu rabdatul de foame,alexandra mea a stat 2 zile fara sa manance tot asa la sfatul unora ca lasa ca daca ii e foame va manca.....nu merge.deci nu generalizati.

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    Claudia sunt de acord cu tine. Sunt diferiti copii, al meu a avut o perioada in care manca tare bine, ma miram si eu, ne si jucam dar papam bine, acum insa abia daca mananca si tot cu pacaleli, ba ca mergem afara ba ca plecam tai si uite asa luam cateva lingurite. Nu mai tine nici o jucarie si sfatul unora "lasa-l flamand ca va cere el" nu cred ca functioneaza.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    consider ca poti face educatie in privinta mesei cu un copil sanatos,care nu are probleme cu greutataea,care nu ia medicamente...dar cand stii ca e bolnav,ca ia antibiotic,sau ca e slab esti in stare de orice doar ca sa manance..

Membru inregistrat la
    17.09.2007
    Postari in forum
    989
    nu tine crede-ma.stii cum o hranesc eu pe alex?ii dau ceva in mana.paine biscuite covrig pufulete sau orice e de mancare pt ea si cand incearca sa bage in gurita la ea ,eu hop cu lingurita dar asta tine numai pt 5,6 lingurite si uite asa ma apuca disperarea.
    gata ca sunt off-topic probabil si nu vreau sa creez probleme.

Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    si eu l-am lasat pe David nemancat si nu cere papa niciodata...trecea o zi intreaga si el nu plangea de foame..in situatia asta ce pot face?...sa-l las nemancat la nesfarsit?

Membru inregistrat la
    17.09.2007
    Postari in forum
    989
    a am omis sa spun ca a fost sub tratament de antibiotice si a fost necesar sa ii dau mancare fortat.

Membru inregistrat la
    17.09.2007
    Postari in forum
    989
    ce spuneam si eu.unii plang de foame iar altii alearga ti[pa se joaca de parca nu ar fi nimik anormal ca au stomacelul gol

Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    da si eu am patit la fel...cand ia antibiotice nu vrea sa pape nimic...si ma gandesc ca are nevoie sa fie hranit bine ca sa se recupereze...organismul lui trebuie sa lupte.

Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    cert e ca nu toti copiii sunt la fel...mai gresim si noi...copiii profita....dar acum ce sa facem?

Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    aa,si majoritatea copiilor isi revin in colectivitate..la cresa,la gradinita..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari