Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice tttina's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2009
    Postari in forum
    562

La ce varsta renuntam la biberon si suzeta?

Dragele mele la ce varsta renuntam la biberon si trecem la canita cu opritor? Sau la paharul cu pai? Dar suzeta? cand "zboara ca o pasarica" la alt bebelus, ptr ca noi suntem mari acum?

Astept parerile si sfaturile voastre, eu efectiv as dori sa renunt, dar ma gandesc ca este cam devreme? 1 an?

Floricica Novice salaicristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2009
    Postari in forum
    531
    Baiatul meu nu a acceptat suzeta si biberonul niciodata. Eu am citit si am auzit ca la 1 an ar trebui sa renunte...

Membru inregistrat la
    02.09.2009
    Postari in forum
    562
    Ce bine....Esti o fericita, dar cum a baut lapticul fara biberon?

Floricica Novice danielas's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.07.2009
    Postari in forum
    336
    La noi a vrut si biberon si suzeta.
    Biberonul il folosesc acum doar pentru laptele de ora 22 si ora 6 dimineata, in rest ceiut si apa cu canuta cu pai, iar suzeta nu este decat pentru nani...din pacate fara ea....e tragedie.

Membru inregistrat la
    02.09.2009
    Postari in forum
    562
    Felicitari, cred ca si noi la fel vom face, incet incet fara biberon decat noaptea si suzeta la culcare. Bun sfat.[pupici]

Floricica Novice salaicristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2009
    Postari in forum
    531
    Doar tzatza! Si la varsta asta!(2 ani)

Floricica Senior bea08's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.01.2009
    Postari in forum
    3.549
    Buna Daniele! La multi ani ingerasului tau!

Eu doresc sa renunte la bibe cat mai curand cel tarziu un an jumate si la suzi la fer dar deocamdata sper acum ramane de vazut daca reusim laptic bea numai seara la nani si dimineata la 5-6 si suzi la fel numai la nani folosim acum i-am luat canita cu pai sper ca in cateva zile sa se obisnuiasaca cu ea si vom incepe prin a bea seara laptic din canita cand reusim sa renuntam seara la bibe vom incerca si dimineata sa renuntam incet si cu rabadare succes mamicilor stiu ca e o etapa foarte dificila atat pentru noi, cat si pentru copilasii nostri trebuie sa avem incredere in ei.

Membru inregistrat la
    29.07.2009
    Postari in forum
    336
    Am incercat sa ii dau lapticul seara la culcare cu biberonul cu tetina 1-2-3 de la Avent care este foarte larga, dar nu il accepta, se enerveaza pt ca ii curge prea repede...cu paiul nici nu vb....ce sa facem suntem cu tabieturi ...mancam incet mai dormim, iar mai mancam seara la culcare si daca nu-i respect "tabietul"...vai de noi ca ne chinuim cate 2 ore si mai bine sa doarma....
    Sincer, eu ma gandesc cu groaza..

Membru inregistrat la
    29.07.2009
    Postari in forum
    336
    Mersi Bea de urari, noi mai avem putin si facem 1 an si 2 luni, dar nu stiu sa modific omiduta....

Membru inregistrat la
    30.01.2009
    Postari in forum
    3.549
    Daniela, dar tine-i tu biberonul pana se invata si regleaza-i-l tu in gurita.

Membru inregistrat la
    30.01.2009
    Postari in forum
    3.549
    Eu ii dau fetei cu tetina Avent 123 de la 4 luni si sunt foarte multumita. Ce-i drept, tot timpul mai dadea cate un pic pe de laturi, dar si acum la fel face. Ea e de vina, nu bibe.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari