Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior elybacau's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    baietelul meu de oluna papa intre 60-80 ml laptic la 3 ore noaptea.sunt f multumita ca si doarme bine.insa ziua e puturos la supt si nu vrea sa pape decat f putin si din ora in ora sau mai des.ce e de facut?mentionez ca nu il scot afara...si incerc sa il flamanzesc dar tot degeaba,,,bea f putin 20 ml cel mult...

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    buna,am impresia ca mananca f des ,de aceea ia doar 20 ml, poate daca il scoti un pic la aer , in fiecare zi, sa il obosesti si poate i se face foame mai mare, asa ppoate mananca mai mult si poti sa distantezi mesele.Oricum nu inteleg cum de stati doar in casa....[cusca]

Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    am sa-l scot.mersi mult de sfat..nu l-am scos ca inca nu e botezat...abia pe 9 feb are loc botezul..
    acum nu mai vreasa pape..nici macarputin..ziua e dezastru..plange la tata..plange la biberon..dupa 3 ore de somn....nu stiu ce sa-i mai fac..am sa-l scot daca asta e cauza...

Floricica Senior irina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    4.494
    ely, nici al meu pui nu mamanca foarte bine, 120 ml la 4 ore, cam asa, uneori 90 ml la 4 ore, dar a luat binisor in greutate, atata timp cat copilul ia in greutate eu zic ca e ok, stiu ca e greu ca nu are un program fix, incearca sa il faci, eu asta ma chinui acum, numai pot alapta si am trecut pe lapte praf. si eu am inceput sa-l scot afara si doarme mai bine, mananca mai bine, am inceput sa fiu multumita de el, Alex manca la 2 luni la o masa 60 ml. incet ai sa avansezi nu te alarma, daca nu poti afara scoate-l macar in balcon.

Floricica Avansata ramona07's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.02.2007
    Postari in forum
    1.803
    fetelor ai mei mananca tot 120 de la 3 luni si acuma au 5 luni jumate, dar nu imi fac probleme ptr. ca i-au in greutate cat trebuie si nu vreau sa ii mai fortez...daca le dau 160 ml, mananca dar dupa aia imi varsa intr-o veselie...asa ca mai bine mai putin si sigur.Eu i-am scos de la 10 zile...nu am tinut cont de traditii.

Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    va multumesc ca mi-ati raspuns si mi-ati dat exemple bune de urmat.am sa fac si eu asa si n-am sa ma mai impacientez cand papa doar 60 ml la o masa.e inca micut are numai 4 saptamani...

Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    irina si ramona aveti niste ingerasi nu alta!!!! sa va traiasca si sa va bucurati din plin de ei.
    voi nu ati patit ca unul din copilasii vostri (ma refer aici la ramona) sa planga si al san si la biberon si sa se culce nemancati? si apoi sa se trezeasca dupa 2 ore si sa pape?

Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    sa nu mai vorbesc de oliver care e un scump si jumatate! mi-e foarte drag mai ales ca imi plac blondutii...poate va fi si al meu blond!!saten sigur va fi....cume cu culoarea ochilor? la cat timp s-a schimbat la puii vosttri?

Floricica Avansata ramona07's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.02.2007
    Postari in forum
    1.803
    Am patit si mai rau...de la 6 sapt. Alex nu mi-a mai mancat numai cu plans...plangea el, plangeam si eu langa el,desi era rupt de foame,casca gurita si cand dadea de gustul de lapte era terminat....i-am dat lapte si cu seringa,ptr. ca nu puteam sa il las flamand.Asa ne-am chinuit pana la 3 luni cand m-a pus o pediatra sa schimb laptele de la nan la milupa..si de atunci tremura cand vede sticla.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Ely, culoarea ochilor se definitiveaza (in teorie, ca in practica s-ar putea sa depinda de la un bb la altul) intre 6-9 luni. Eu am baieti gemeni si amandoi s-au nascut cu ochii de un albastru electric. Primului i s-au deschis pana au ajuns albastru deschis intr-un timp f scurt (pe la doua luni ii avea deja asa) si asa au ramas pana acum (la 7 luni jumatate). Celalalt e un mister... are ochii cand gri, cand petrol, cand albastri, cand verzi, cand caprui (iar in poze arata turcoaz inchis)... deci, toate culorile, in functie de lumina. Habar nu am ce culoare vor fi cand va creste mare.

Floricica Avansata ingerul01's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    tu chiar ti cont de tampenia ca nu ai voie sa iti scoti copilul din casa nebotezat? daca il botezi la 3 luni, il tii numai in casa. eu pe asta mic am inceput sa il scot de la 10 zile cate putin. sa stii ca le prinde bine putin aer zilnic. papa mai bine, dorm mai bine.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari