Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adrianaady's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2012
    Postari in forum
    8

Jucarii pentru copii

Mamici haideti sa vorbim despre jucarii. Care sunt jucariile preferate ale copiilor? De unde le cumparam? Exista atat de multe jucarii pe piata incat nu mai stiii pe care sa le alegi.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu aleg mereu cele adecvate varstei ei,ca sa nu i le cumpar degeaba.nu pot sa zic ca are ceva anume pe care sa il prefere.iam luat si eu cam din toate categoriile,desi am vazut ca are o atractie pentru cele care le vede in desene sau in reclame.de exemplu are o gramada de minnie mousi de toate dimensiunile.legat de unde i le iua,nu conteaza,iam luat si jucarii ff ieftine care nu sau rupt,stricat sau deteriorat,ii iau si lucruri scumpe,desi am vazut lucruri in mol f scumpe si acelasi produs intrun magazin din coltul blocului care este produs de aceeasi firma doar ca e mult mai ieftin.

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Eu i-am luat Cassianei cateva jucarii adecvate ptr ea de la Imaginarium si cand se va face un pic mai mare tot de acolo am sa-i cumpar.intr-adevar sunt destul de scumpe,unele jucarii sunt exagerate as spune,dar in acelasi timp sunt extraordinare.,cred ca,cu ajutorul lor copilul se dezvolta din multe puncte de vedere :) m-as juca si eu cu ele :))

Floricica Nou Venita adrianaady's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2012
    Postari in forum
    8
    Ce parere aveti de aceasta tricicleta? Feber - Tricicleta Baby Twist Boy Vreau sa ii iau copilului meu o tricicleta dar nu as vrea una din cele pe care le gasesti in comert; sincer, nici Smart trike nu as vrea deoarece orasul unde locuiesc eu s-a impanzit cu aceste triciclete. vreau o tricicleta care sa aiba scaunul imbracat (de preferat), si sa suporte o greutate mai mare de 15 kg.

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Noi incercam sa le luam jucarii de calitate deoarece vor trece prin 2 perechi de manute. Decat sa luam de 2 ori, mai bine luam o dat si bine. Sa vedem. Multumesc de pont.

Floricica Nou Venita mami_vesela's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2014
    Postari in forum
    1
    Buna mamici, sunt noua pe acest forum :)..Ce parere aveti de jucariile din lemn?

Floricica Nou Venita copilmic's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.07.2014
    Postari in forum
    1
    Buna mamici! Ce parere aveti despre faptul ca multi pariniti in ziua de azi, ofera copiilor tablete inca de la o varsta frageda. Eu consider ca e un lucru bun deoarece pe tableta sunt o multime de jocuri cu papusi gratis.

Floricica Nou Venita Dana2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2014
    Postari in forum
    1
    Buna !Părerea mea e ca cel puțin la primul copil părinții fac o mulțime de greșeli . Nu poti sa il cresti ca la carte, sa fii mereu calm si sa nu te enervezi . Deci daca noi nu suntem chiar părinții ideali, cam greu sa le ceri copiilor sa nu facă nicio trăznaie . Nu stiu daca pot sa spun ca e o greșeala dar nici nu sunt foarte multumita de mine cand vad pe Baiatul meu ca se joaca pe tableta sau la calculator ore in Șir . Încerc sa ii ofer alternative in Jocuri si Jucarii . Am vazut multi părinți care se feresc sa dea copilului Pusti si pistoale. Personal nu cred ca o jucărie pistol dezvolta agresivitata. Oare noi nu am jucat "Hoții si vardiștii " sau "cowboy si indieni" ?
    In încheiere, va doresc tuturor multa sănătate si intelepciune :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari