Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita diana_mami's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.11.2009
    Postari in forum
    4
    Fetita mea are 6 luni si-i place foarte mult sa se uite la televizor. Este normal sau ar trebui sa evit?

Floricica Nou Venita ioana221's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    12
    Buna ... si seby al meu are o placere deosebita pentru televizor in special muzica...acum nu se mai uita asa mult la el sa mai plictisit...

Floricica Nou Venita milenuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.09.2008
    Postari in forum
    16
    Tania a descoperit pe la 11 luni canalul BebeTV (bineinteles, cu "ajutorul" nostru). Sunt niste desene scurte de 3-5 minute, cu muzica relaxanta, imagini care nu se misca prea repede...in fine, atrag bebelusii. Problema era ca incepuse sa se uite prea mult, asa ca am luat masuri. Acum se uita maxim o ora dimineata (dar uneori se uita si mai putin, ca se plictiseste) si o mai lasam sa se uite seara de la ora 8,00 pana pe la 8,30 cand incepe ritualul de seara (cina, baie, biberon cu lapte, nani).
    Nu este bine sa se uite copiii la televizor cel putin pana la 2 ani, dar este foarte greu pentru noi ca parinti sa evitam acest lucru. Uneori, cand trebuie sa ma duc in bucatarie, sau la baie, ii dau drumul la televizor, pentru ca atunci stiu sigur ca sta in fotoliu si o pot lasa 10 minute singura in camera.

Floricica Nou Venita lavy_david's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.01.2010
    Postari in forum
    26
    acelasi lucru mi se intampla si mie
    si eu il las la tv atunci cand am ceva de facut,un dus,spalat vase,etc
    tot la canal bebe sau minimax
    in rest daca eu ma uit la tv el isi face de lucru cu altele...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari