Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita geogeovani's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2007
    Postari in forum
    16

Dezvoltarea vorbirii la bebelus

Topicul este raspuns la articolul Dezvoltarea vorbirii la bebelus

Foarte bun articolul ;)

Floricica Novice galmariatunde's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.04.2009
    Postari in forum
    544
    e foarte bun
    ba chiar stiu pe cineva care are un baietel care nu vb nimic inca numa mama, tata si ada si are 2 ani si 6 luni eu zic ca e ceva problema

Floricica Nou Venita rogaro's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.10.2009
    Postari in forum
    3
    bebele meu face 8 luni si deja gingureste "mm", "ma", "mama", "mamamam"....

Floricica Nou Venita izabela84's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.09.2009
    Postari in forum
    1
    Foarte interesant! fetita mea inca de la 5 luni jumatate a inceput sa gangureasca. Acum are 6 luni si a inceput sa spuna "tata".

Floricica Novice nanaadd's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.11.2007
    Postari in forum
    318
    Buna fetelor ,da e foarte interesant articolul mai ales ca si eu ma confrunt cu aceasta problema.Pipirica al meu face 2 ani in ianuarie si vb in klingoniana lui de te doare capul,dar in afara de "mama" ,"tata" si mai nou spune si "dai" cand vrea ceva...nu spune alte cuvinte sau...ma rog o propozitie.Oare ar trebui sa imi fac griji?

Floricica Nou Venita ghiuler's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    5
    CE POT SA SPUN? ESTE FOARTE BUN ARTICOLUL.SI EU AM UN BAIETEKL DE 3ANI SI 4LUNI SI O SAPTAMANA SI ACUM CA L-AM DAT LA GRADI A INCEPUT SA-SI MAI DEA DRUMU LA VORBA.INTRADEVAR NU VORBESTE CURSIV COM SUNT ALTI COPII DE VARSTA CU EL,DAR ZIC EU CA FACEM PROGRESE.A INCEPUT SA-MI CANTE MULTI ANI SA TRAIASCA CU CUVINTELE LUI DAR CA TONATIE SI RITM ESTE LA FEL ETC,A INCEPUT SA-MI SPUNA MAMI INLOC DE NENE ,LUI TAICA-SU TATI INLOC DE BABAI.TOT II SPUN SA VORBESCA IN LIMBA ROMANA.A INCEPUT SA SE DESCURCE SINGUR SE IMBRACA ISI IMPATURESTE SINGUR HAINUTELE(BINE ASTA CAND VREA,NU DE FIECARE DATA).LA CAPITOLU MANCARE STAM PROST,NU VREA SA MANANCE SINGUR.LA FAZA ASTA NU STIU CUM SA PROCEDEZ.L-AM LASAT O DATA SINGUR SI S-A FACUT DIN CAP PANA IN PICIOARE NUMAI MANCARE.ORI NU AM EU RABDARE,ORI NU STIU CE SA ZIC?
    ISI DORESTE ACU FOARTE MULT LAPTOP DIN ACELA PENTRU COPII CA SE UITA FOARTE MULT LA DESENE ANIMATE SI A VAZUT IN RECLAME SI NU STIM CE SA FACEM ?SA-I CUMPARAM SAU NU ? INTRADEVAR ARE VREO 88 DE ACTIVITATI INCLUSIV MICROFON SI POATE SA CANTE CEEA CE L-AR INTERESA PE EL FOARTE MULT.ACEST LAPTOP ESTE RECOMANDAT COPIILOR INTRE 3-7ANI.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari