Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita faraonu01's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    6

Dezvoltarea psihomotorie

Topicul este raspuns la articolul Bebelusul la 3 luni

foarte interesant. Fata meaare 2 luni si o saptamana si are 5600kg si 62 cm. am nascut-o cu 3300 kg si 53 cm. crede-ti ca ar fi bine sai dau si altceva in afara de lapte? Intre mese ii mai dau ceai de tei ii place f mult.

/

Floricica Nou Venita xtinahalbac's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2009
    Postari in forum
    2
    zahar la 3 luni?

Floricica Nou Venita dragneapaula's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2009
    Postari in forum
    89
    de ce te miri xtinshalbax pt k eu ii dau lacramioarei mele de la 3sapt in ceai asa mia rec dr

Guest
    si foarte rau faci Paula...ce daca ti-a zis doctorul?avem acces la informatii fel de fel, putem selecta si singuri ce-i bun si ce nu pentru copilul nostru!

Membru inregistrat la
    22.08.2009
    Postari in forum
    89
    si de ce nu ar fi bun nicole13dk ii dai mere nu este la fel dk nu ne luam dupa dr atunci dupa cine

Membru inregistrat la
    22.08.2009
    Postari in forum
    89
    miere scz

Guest
    acum depinde si de doctor...din carte stiu, mierea nu se da la copiii sub un an!contine o bacterie care provoaca botulism:(

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Mai dar puteti gasii informatii pe net in toate limbile posibile , verificati intai , asa cum ati gasit forumul asta puteti gasi si alte chestii interesante

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    De unde ati scos articolul asta ?Lapte de vaca amestecat cu apa , zahar si ulei??Cea mai mare greseala pe care o poate face o mama este sa intre aici pe forum sa se informeze...

Floricica Nou Venita adastero's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2009
    Postari in forum
    239
    Nu am inteles niciodata de ce indulcesc unele mame laptele sau ceaiul. Niciodata!
    Iar chestia cu ueiul... si laptele de vaca...
    Si de ce sa introducem si altceva la 2-3 luni?

Floricica Nou Venita larya's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2009
    Postari in forum
    17
    eu i-am dat de cand avea o saptamana ceai de tei, musetel, menta, anis, musetel cu miere indulcit cu zahar. mai intai fierbeam zaharul si apoi faceam infuzie.daca nu-i puneam zahar nu-l vroia. pana la 2 luni ca apoi nu a mai vrut. din cand in cand ii mai fac, dar nu-i mai place...mai bun este lapticul mamei ;))

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari