Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Ce lucruri noi a invatat bebe azi?

Cred ca ar fi tare frumos sa avem un topic in care sa scriem despre progresele facute de copilasii nostri si de ce reusesc ei sa faca in fiecare zi. Mai ales la bebelusi unde progresele sunt uimitoare si in fiecare zi reusesc sa ne surprinda cu ceva.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    azi fetita mea a reusit sa zica legat 4 cuvinte mama da rog apa.pe limba ei asa a sunat.si am fost tare mandra de ea.pana acum lega 3 cuvinte.e un inceput nu?

Floricica Debutanta bubu24's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    fetita mea s-a ridicat singura in picioare si a stat vreo 5 secunde....incepe sa mearga cat de curand ....hi hi hi

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    De curand ne+am dat seama ca Silviu stie patru culori (verde, rosu, galben si albastru)- le identifica fara probleme- si m-am bucurat ca au dat roade stradaniile de a-l invata. In plus, ca trebuie sa ma laud si eu cu ceva :), daca el nu e foarte verbal, e chiar indemanatic- si poate taia cu foarfeca foarte bine- o tine si o stapaneste foarte bine- ceea ce mi se pare grozav la un copil de 2 ani :) - poate pare caraghios, dar mie imi place sa vad ca are dexteritate- avand in vedere ca alte lucurui ii iau mai mult timp, de ex. vorbitul.

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Citat Postat de bubu24 Vezi mesajul
    fetita mea s-a ridicat singura in picioare si a stat vreo 5 secunde....incepe sa mearga cat de curand ....hi hi hi
    ...
    Ce amintiri placute,stiu atunci cand Paul a facut primii pasi,eram atat de incantati..incat am plans ca doi copii cu sotul, iar el scumpul..se bucura(noi aplaudam neincetat)!!
    Mie atat de dor de el..doar o noapte a trecut...e dus la bunici ...am inceput intarcatul

Ceea ce a invatat azi bebele meu...e sa stea fara mine..si fara tzitzi lui....

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    azi dimineata fetita mea statea singura in pat,si ma strigat mami.nu o invatase nimeni.era singura in camera.nu mia venit sa cred ca imi spune mami.si de azi dim incontinuu numai mami mia zis.sunt f incantata,tinanad cont ca la inceput imi zicea mamo,apoi mama si acum din propria inititativa mami.vedeti?sunt niste lucruri care peste catva timp ni se vor parea normale,dar acum sunt niste clipe minunate de care ne bucuram.

Floricica Debutanta bubu24's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    fetita mea imi da na na de aseara si mie si sotului...asta nu prea e de-a buna

Floricica Nou Venita andya's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153
    a mea spus "call' cal "cococac" cotcodac si "mam mam" adica ham imi vine sa o mananc ... e terminata dupa reclamele cu pisici si catei de la tv. cum aude muzica de la reclame fuge repede si mauuuuuu sau mam mam

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Felicitari pentru toate progresele pe care le-au facut bebelusii si piticii vostri!
    Edi sambata a reusit sa sufle nasul in batista imitandu-l pe tati insa minunea n-a tinut si a doua oara inca

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Pentru mamicile care se intreaba ce fel de activitati ar fi mai potrivite pentru bebelusi, dar si cand sa inceapa chestii mai complexe cu copiii- am scris cateva repere aici- daca sunteti interesate: Cum si cand incepem? Activitati pe varste

Floricica Avansata roxana_m's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2009
    Postari in forum
    1.885
    Astazi mi-a aratat corect cand l-am intrebat si nasul si gurita si ochisorii,de obicei le mai incurca,il intreb "unde e gurita lui Luca?" si el imi arata nasucul,da azi parea foarte concentrat.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari