Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    am un bebe de 8 luni care pur i simplu este fermecat de televizor in special il atrag videoclipurile si publicitatea,si am observat acest lucru la foarte multi bebelusi papa in fata tv sau isi petrec f mult timp la tv! ce parere aveti?

Floricica Avansata florizarnovean's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Asa este, majoritatea sunt foarte atrasi de imaginile miscatoare si in special de reclame...dar nu cred ca e bine sa fie lasati prea mult sa se uite, au ochisorii foarte sensibili.

Floricica Avansata florizarnovean's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Culmea, in cazul meu, baiatul era fascinat de reclame, puteai sa-i faci orice atunci, nu te mai vedea, dar fetita n-are nici o treaba, abia acum spre un an are rabdare sa se uite la genericele muzicale de la desene animate..

nicole13
    Guest
    david n-are nicio treaba cu tv-ul:) daca este vreo melodie mai ritmata ii atrage atentia doar pt cateva sec si apoi isi vede de-ale lui:)

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Si Nour e atrasa de tv...nu o las decat in cazul in care nu vrea sa pape si asa ii atrag atentia si mai ia o linguritza.
    Mai mult e atrasa de radio...melodii..orice...se mai amuza la desene animate.
    Oricum...cand o sa creasca sper sa nu devina maniaca cu tv ca o iau la plimbari in parc sau pe la mall si sa vedeti ca ii trece...o sa il exesperam pe tati cu cumparaturile..haha!

Floricica Debutanta selena_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    1.140
    ken e atras de desene animate de la 6 luni ,,acum ii plac mult emisiunile pentru copii,,ii plac foarte mult si reclamele.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Si ai mei sunt la fel, fetelor. Cand sunt reclame la tv, pot sa stau si in cap ca nu ii intereseaza, nu mai baga nimic in seama. Le plac si desenele, insa se plictisesc la un moment dat si pleaca sa se joace.

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    Piciul meu nu prea e atras de tv ,dar nici eu nu prea ma uit asa ca la noi tv sta inchis ziua ,seara tati nu se dezlipeste di fata lui.Nu cred ca e o problema are timp destul in viitor pt tv.

silvia_l
    Guest
    Si Evan ramane cu gura cascata (la propriu ha ha) cand sunt reclame la tv. Ii plac si desenele animate si muzica, dar dupa ceva timp se plictiseste.
    Eu incerc sa nu il las prea mult in fata televizorului.

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    si noi incercam sa ii facem program cu tv pt ca uneori e de-a dreptul vrajit de el nu misca , nu raspunde cand il strigi si mai nou daca il opresc cand se uita la tv se infurie!

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Marius nu a avut nici o treaba cu televizorul pana acum o luna,de atunci trebuie sa fie aprins Tv cand adoarme,nu conteaza ce e la TV,desene,filme,reclama,stiri,aa numai muzica sa nu fie ca in rest merge si-l stinge singur si spune"gata"

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari