Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Stranutul la bebelusi

Cand bebelusii stranuta majoritatea mamicilor se ingrijoreaza si asociaza stranutul cu semene de raceala. De fapt, stranutul la bebelusi este destul de obisnuit si in general nu este danunator.

Stranutul la bebelusi poate avea mai multe cauze, poate fi o buna modalitate de a-si curata caile respiratorii si gatul, poate fi o reactie alergica la praf, par de animale, fum etc sau poate fi chiar o reactie la lumina putermica.

Iarna daca aerul din camera este foarte uscat bebelusuls e poate sa stranute tocmai din acesta cauza pentru ca i se usuca caile respiratorii, asa ca o tavita cu apa pusa pe calorifer ar trebui sa ajute.

Si Edi stranuta foarte mult in primele 2 luni si asta mi s-a spus si mie ca is curata carile aeriene si al fel si el, stranuta ori de cate ori da de soare.

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    si kevin starnuta cand are mucozitati , este fum in aer, praf, parfum puternic, etc
    soacramea mereu imi zicea ca-i este frig dar am intrebat pediatra pentru a sti exact si mi-a zis ca este normal sa stranute.
    cand a fost racit am vazut ca stranutul este diferit.

Floricica Debutanta bubu24's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    Alexandra stranuta foarte foarte des cand am venit cu ea de la maternitate,fara sa ii curga nasul..eu la inceput am crezut ca e racita si am mers la medic care m-a lamurit de m-a durut mintea.. asa stranuta copii mici

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari