Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata loreley's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    ce parere aveti sunt nervosi bebelusii vostri?cum ne dam seama de acest lucru?

Floricica Novice adinutzas's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.06.2008
    Postari in forum
    370
    Cateodata am impresia ca bebelusa mea de 9 luni si jumatate este nervoasa, intrucat obisnuieste sa ia obiectul pe care i-l ofer in manuta si sa-l tranteasca . Asa face cu toate obiectele, jucariile etc. dupa ce i le dau , asta dupa ce am incercat sa-i dau cam ce cred ca si-ar dori. Are momente cand nu-i intri in voie orice a-i face si cateodata este obosita doar si vrea nani. De obicei reusesc sa o impac relativ repede distragandu-i atentia prin joaca de cele mai multe ori daca nu se poate altfel. Oricum e o scumpica chiar daca ma oboseste peste masura si o iubim toti membrii familiei, adica si sotul si fetita mea cea mare.

Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    Adinutza cam aceeasi problema intampinam si noi.

Floricica Nou Venita silviulena's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.06.2008
    Postari in forum
    12
    si bebele meu de 1,2este nervos tare..cand vrea ceva si nu poate obtine,arunca cu tot ce poate in jur,si da si din picioare,si de urlat nu mai zic..eu credeam ca numai al meu e asa,poate sunt prea rasfatati si deaia fac orice...

Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    bine ai venit,silviulena!cred ca asta e keia"alintatul"

nicole13
    Guest
    tocmai de aceea suntem noi in preajma lor sa-i corectam si sa-i invatam ce este bine si ce nu!in momentul cand sunt iritati, nervosi exista sigur un motiv depinde de noi cum abordam problema putem rezolva sau agrava

Floricica Nou Venita cotofana georgeta's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2008
    Postari in forum
    2
    COPILUL MEU ARE DOAR O LUNA SI JUMATATE SI DEJA ESTE NERVOS.DA DIN MANUTE DIN PICIOARE SI NIMIC DIN CEEA CE FAC NU IL LINISTESTE.POATE SE DATOPREAZA SI FAPTULUI CA S-A INVATAT IN BRATE!

Floricica Avansata ingerul01's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    eu cred ca este prea mic bebele tau pt a fi vorba de nervi. probabil il deranjeaza ceva, il doare stomacelul sau altceva.
    al meu de cand a inceput sa meaga a inceput sa fie mai nervos. daca nu il lasa sa mearga unde vrea el, sa deschida dulapurile sa ia ce vrea el e dezastru. tipa, se lasa pe jos ....

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Si Oli mai face asa cateodata cand nu-i convine ceva,incepe sa tipe si se arunca pe spate si se loveste la cap si tipa si mai rau..

Floricica Debutanta selena_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    1.140
    eu cred ca e prea mic ca sa se invete in brate ...Baiatul meu e foarte nervos cand nu-i dai ceva anume sau cand ii iei din mana un lucru ,,se incordeaza si se inroseste tot la fata ...acum 2 zile cand am mers cu soacra la cumparaturi ,,saraca femeie nu stia cum sa i mai intre in voie ,,,era atat de nervos pe ea ,,tipa si se incorda pana se facea rosu ca racu ..

nicole13
    Guest
    OF, OF BEBEII ASTIA EU CRED CA NOI SUNTEM DE VINA...le acordam atat de multa atentie al meu nu stie nici sa planga
    cum deschide gurita imediat se infiinteaza cineva langa el si suntem destui (mama, tata, buni si sora lui mai mare) iar cand este doar cu mami acasa see supara daca-l las singur se enerveaza si se trage de urechi

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari