Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adnana19's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2011
    Postari in forum
    15

Eruptie cutanata - dermatita micotica

buna mamici, am o fetita de 6 saptamani si are o eruptie in zona genitala, am fost la medic si ne-a dat tratament cu nidoflor si bephanten plus, dar nu ne-a trecut. cu ce sa mai incercam? care e parerea voastra sau daca din nefericire ati mai patit si voi.

Floricica Nou Venita mc9sp's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.12.2010
    Postari in forum
    32
    Eu iti recomand sa mergi la un medic homeopat. Tratamentul va fi de mai lunga durata, dar rezultatele vor fi cele asteptate. Pararea mea ca bebe e prea mic pt nidoflor si alte asemenea creme. Fata mea la 1 luna a facut o dermatita atopica de care nu am scapat decat cu homeopate (de aceea le recomand tuturor si de atunci indiferent ce probleme are bebe tot acolo mergem), chiar daca am facut inainte tot felul de tratament cu n creme si tot degeaba. sunt naturale si chiar merita sa incerci si nu au nici un efect negativ asupra copilului. multa sanatate va doresc.

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    de la ce se face asa ceva? de la pampers?

Floricica Nou Venita andelina's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.01.2011
    Postari in forum
    36
    Buna,am avut aceasi problema cu cea mik dar noua ne-a trecut cu cutaden nu stiu acum cat de rau este la voi.poate te ajuta.multa sanatate

Floricica Debutanta dama de pica's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847
    Citat Postat de adnana19 Vezi mesajul
    buna mamici, am o fetita de 6 saptamani si are o eruptie in zona genitala, am fost la medic si ne-a dat tratament cu nidoflor si bephanten plus, dar nu ne-a trecut. cu ce sa mai incercam? care e parerea voastra sau daca din nefericire ati mai patit si voi.
    TRIDERM crema
    ........................

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    iti recomand ulei de masline fiert la baimarin.fetita mea am scoso din maternitate cu carne vie la fundulet,dar ia trecut cu ulei.de cate ori ii dadeam sa pape,inclusiv noaptea o spalam la fund cu apa si sapun si ii dadeam cu ulei de masline,si in 1 sapt aproape ia trecut.succes

Floricica Nou Venita denis19's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.02.2011
    Postari in forum
    1
    Buna,ai incercat cu crema SUDOCREM? Mie mi se pare cea mai buna.

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    iti recomand ulei de masline fiert la baimarin.fetita mea am scoso din maternitate cu carne vie la fundulet,dar ia trecut cu ulei.de cate ori ii dadeam sa pape,inclusiv noaptea o spalam la fund cu apa si sapun si ii dadeam cu ulei de masline,si in 1 sapt aproape ia trecut.succes
    Acelasi tratament ti-l recomand si eu...de cand are aceasta afectiune?de cand ii aplici tratamentu?
    intre timp-baia trebuie sa fie de scurta durata,in apa nu prea fierbinte,si a se face sapunare cu un sapun gras fara parfum si coloranti si hidratata zona f.bine cu unguente grase si atentie sa nu supraincalzesti copilul...
    Modificata de denyy10; 02.02.2011 la 12:49:48.

Moderator Floricica Veterana Tinker_Bell's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2009
    Postari in forum
    10.707
    In primul rand fara servetele umede,fie ele cu aloe sau nu,cu musetel sau nu!Dupa fiecare scaun spala fetita la fundulet cu apa calduta si sapun,apoi Sudocrem este foarte buna,se gaseste in farmacii si nici nu e scumpa!

Floricica Nou Venita adnana19's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2011
    Postari in forum
    15
    pai cu sudocrem am facut-o de la inceput, dar i-a trecut cu pasta petrini cu galbenele. multumesc pt sfat

Floricica Nou Venita taydy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2011
    Postari in forum
    101
    te rog sa-mi spui unde ai tratat copilul ,si al meu are o dermatita de ca nu mai scapam.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari