Ultimele discutii din forum
    Banned Floricica Cu Vechime mother2's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    8.340
    Mersi Cris
    Va asteptam sa ne vizitati pe Blog umanitar
    Sunt descrise toate povestile, va asteptam cu donatii va asteptam sa cumparati, asteptam sugestiile voastre

Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    8.340
    Va asteptam sa ne vizitati pe Blog umanitar
    Sunt descrise toate povestile, va asteptam cu donatii va asteptam sa cumparati, asteptam sugestiile voastre

Floricica Nou Venita RamonaGabar's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2010
    Postari in forum
    43
    Buna fetelor, vreau sa donez si eu un carucior si cateva hainute care i-au ramas mici copilei. Daca e cineva prin Bucuresti, ne putem vedea sa vi le dau... Daca stiti oameni mai in nevoie care au un bebe mic mic sau unul pe drum, dati-mi de stire. Caruciorul e la mine in anunturi, am vrut sa-l vand, dar intre timp sta degeaba pe balcon si nici nu pot sa cer pe el prea mult, asa ca il donam fara retineri. Hainutele sunt de bebe foarte mic, ce nu-i mai vine Mariei, care face in curand 6 luni. Deci cateva lucrusoare de nou-nascut.
    Succes!
    Ramona

PS: Adresa mea de email e ram_wed_twe@yahoo.com, ca nu prea stiu sa setez aici sa primesc notificare cand primesc un raspuns. :)

Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    8.340
    Multumim Ramona

Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    8.340
    S-a cumparat o hainuta de pe bazar si s-a facut o donatie de 50 ron pentru cazul Angelei (Sebastian)
    Au nevoie de 2000 ron pentru operatia de luna viitoare.
    Va asteptam pe BLOG sa vedeti cazurile, sa vizualizati bazarul umanitar
    Modificata de cristina elena; 13.01.2011 la 22:33:27.

Floricica Senior k.aurelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2008
    Postari in forum
    4.569
    Am sa pun aici povestea unei fetite care are nevoie de ajutorul nostru
    povestea este spusa de Liliana Istrati, matusa fetitei

"Va rog sa o ajutati pe Flori
    Numele meu este Liliana Istrati și am o nepotica grav bolnavă. Florentina are 7 ani și s-a născut prematur, la șase luni și jumătate. Din această cauză, a suferit numeroase complicații, printre care și hipaxie severă.

Fetița nu poate merge decat ajutata de un cadru cu care se deplaseaza foarte greu din cauza muschilor foarte slabiti.S-au făcut tot ce stat în putință, tratamente de recuperare (kinetoterapie, masaje, electrostimulare), în zadar. De curând, am aflat că există o șansă de recuperare la o clinică din Ucraina.
    Costurile însă sunt enorme pentru posibilitățile noastre tinand cont ca Florentina mai are inca 3surori,iar veniturile sunt mult prea mici. O cură de recuperare de două săptămâni, fără cazare, transport sau masă, costă în jur de 2.000 de euro. Tratamentul Florentinei este de durată, necesitând multe astfel de cure extrem de costisitoare. Așa că apelez la oamenii cu suflet sa întindă o mână. Vă rog, ajutați- o pe Florentina să meargă.
    Cei care vor să o ajute pe Florentina o pot face donând bani în următorul cont:
    RO68BRDE410410SV06492604100, deschis la BRD, sucursala Romancierilor, titular Ioana Istrati(mama micutei).
    Va multumesc anticipat,Doamne ajuta"
    Lilypie Fourth Birthday tickers smiles
    Andra Florentina

Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    8.340
    O sa trecem si acest caz pe Blog.

Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    8.340
    Pe langa cei 50 ron obtinuti din vanzare pe bazar s-au mai donat inca 100 ron in contul lui Sebastian (mami Angela)
    Multumim frumos
    De asemenea s-au donat primii 100 ron pentru cazul fetitei Florentina in varsta de 7 ani si 60 ron pentru Elena (mami Afrodita)

Floricica Avansata adina23carla's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2007
    Postari in forum
    2.194
    Citat Postat de k.aurelia Vezi mesajul
    Am sa pun aici povestea unei fetite care are nevoie de ajutorul nostru
    povestea este spusa de Liliana Istrati, matusa fetitei

"Va rog sa o ajutati pe Flori
    Numele meu este Liliana Istrati și am o nepotica grav bolnavă. Florentina are 7 ani și s-a născut prematur, la șase luni și jumătate. Din această cauză, a suferit numeroase complicații, printre care și hipaxie severă.

Fetița nu poate merge decat ajutata de un cadru cu care se deplaseaza foarte greu din cauza muschilor foarte slabiti.S-au făcut tot ce stat în putință, tratamente de recuperare (kinetoterapie, masaje, electrostimulare), în zadar. De curând, am aflat că există o șansă de recuperare la o clinică din Ucraina.
    Costurile însă sunt enorme pentru posibilitățile noastre tinand cont ca Florentina mai are inca 3surori,iar veniturile sunt mult prea mici. O cură de recuperare de două săptămâni, fără cazare, transport sau masă, costă în jur de 2.000 de euro. Tratamentul Florentinei este de durată, necesitând multe astfel de cure extrem de costisitoare. Așa că apelez la oamenii cu suflet sa întindă o mână. Vă rog, ajutați- o pe Florentina să meargă.
    Cei care vor să o ajute pe Florentina o pot face donând bani în următorul cont:
    RO68BRDE410410SV06492604100, deschis la BRD, sucursala Romancierilor, titular Ioana Istrati(mama micutei).
    Va multumesc anticipat,Doamne ajuta"
    Putem primii va rugam si o poza a fetitei ....pentru a o pune pe blog alaturi de povestea ei....multumim
    Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Blogul meu:
    http://claravinde.blogspot.com/ va astept in vizita
    Gabriela Alexandra printesa(13.03.2007)
    Flavia_Maria printesa mica ( 3 .06.2009)
    Adina Carla mama

Floricica Senior k.aurelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2008
    Postari in forum
    4.569
    nu am poza cu fetita, o sa incerc sa fac rost
    poate reusiti sa luati poza de aici

Va rog sa o ajutati pe Flori - pagina 1 - Comunitate
    Lilypie Fourth Birthday tickers smiles
    Andra Florentina

Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    8.340
    Am luat de acolo poza Aurelia.
    Multumim

OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!