Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita floryleb's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2006
    Postari in forum
    145

Greturi in luna a 8-a

fetelor, am dat peste un mare necaz. stari de greata tocmai in ultimul semestru de sarcina. recunosc ca la inceputul sarcinii n-am avut nici un fel de greata. acuma nu mananc decat f putin, iar atunci cand beau ceai sau apa plata imi este cel mai rau. imi vine sa vomit, si nu scap decat atunci cand i-au vitamnia c. a mai trecut cineva prin asemenea situatii?
    florinela, mihai si rares (08.02.2007)

Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Buna!Eu am avut greturi pana in luna a 4 a ,dar si mai tarziu ,uneori cand vedeam un anumit aliment.Mancam multe citrice si imi mai treceau.E bine totusi sa intrebi si medicul ce iti poate recomanda in cazul tau.Sanatate si sarcina usoara!
    rares

Floricica Nou Venita carmen iuliana's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    2
    Salutare! Si eu sunt in ultima luna de sarcina si mi se mai intampla sa mi se faca greata! Dar mananc fructe si imi trece. Din ce am citit eu nu sunt chestii anormale!

Floricica Nou Venita carmen iuliana's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    2
    Sorry! am gresit in penultima luna de sarcina. In 20 martie va veni bebelusa

Floricica Nou Venita muguet_27's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2007
    Postari in forum
    152
    stai linistita. am citit in revista Mami ca e o stare absolut normala pentru ultimul trimestru.
    Eu sunt tot in luna a opta, dar inca nu am avut astfel de stari...mananca multe fructe si fa-ti suc in casa din fructe. sunt cele mai bune.
    La noi bebe vine pe 14 martie.
    Sarcina usoara mai departe.
    mira

Floricica Senior kryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Si pe mine ma ajuta VITAMINA C...dar ai grija sa nu iei prea multe, stiu ca eu citisem prospectul si parca nu era bine sa luam prea multe, nu stiu exact cate, dar sa citesti prospectul, parca scria sa luam doar in caz de nevoie. Eu am avut greturi si stari de voma doar in primele 4 luni pana a miscat bb, dar sigur nu e asta o problema, probabil ai mancat tu ceva care nu ti-a priit sau ai mancat prea cu pofta. Sarcina usoara in continuare si o nastere cat mai usoara!

Floricica Novice ofelia teodorescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    468
    Eu am avut greturi si stari de voma pan am nascut. Chiar inainte sa ajung in sala de nasteri am vomat. Asa ca totul e posibil.....
    Ofelia
    myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.622
    eu mai am pana ajung in ultimul trimestru, dar o prietena care patise exact ca tine, greturi tot in luna a opta....cica doctorul i a spus ca i creste parul bebelui si de asta! poate e o prostie , poate nu, chiar nu stiu....mie asa mi a zis....nu stiu cat e de adevarat!
    sarcina usoara in continuare!
    Lilypie Fourth Birthday tickers

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.895
    Eu stiam ca de la crescut parul bebeului ai arsuri la stomac... Desi nu cred nici una dintre variante, mi se pare cam superstitie chestia asta :) Incercati sa beti suc de portocale natural, in felul asta luati si vitamina C, fara sa bagati pastile in voi.

Floricica Avansata broschisor's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2006
    Postari in forum
    1.813
    am citit intr-o carte ca de fapt arsurile sunt cauzate de faptul ca copilul este deja mare si impinge gura stomacului si nicidecum faptul ca are par.Iar greturile in ultima perioada sunt normale caci deja organismul este suprasaturat
    Mami Carmen,tati Sebi si dragostea noastra Darius
    Lilypie Fourth Birthday tickers