Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    557

Maternitatea Malaxa

La o luna de la deschidere, sectiile de obstetrica-ginecologie si neonatologie ale Spitalului Clinic "Nicolae Malaxa" numara 100 de nasteri. Cele doua sectii au fost preluate de la Spitalul Clinic Caritas.

Conform dr. Florin Adrian Secureanu, managerul spitalului, miercuri (9 nov. 2011) la Malaxa s-a nascut copilul cu numarul 100.

Sectia de Obstetrica-Ginecologie detine in prezent 50 de paturi, iar cea de Neonatologie are o capacitate de 25 de paturi. Managerul spitalului a mai declarat ca in urmatorii doi ani numarul de locuri disponibile in cele doua sectii se va dubla.

Reprezentantii spitalului au mai spus ca "Nicolae Malaxa" este singura unitate sanitara din tara care are un computer tomograf pentru persoane supraponderale. Proiectul de consolidare, dotare si modernizare a spitalitalului a fost demarat in urma cu doi ani si va fi finalizat in 2013.

Asteptam de-acum parerile proaspetelor mamici care au nascut la Malaxa (daca sunt si printre noi dintre cele 100 de mamici!!) despre conditiile si medicii de la noua maternitate!
    - Daruind, facem lumea mai buna!

"Fii schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume" - Mahatma Gandhi

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    felicitari intregului personal...ma bucur mult s-a nascut copilasul cu nr.100 la maternitatea Malaxa..le doresc succes pe mai deparate medicilor si cate mai multe nasteri ...eu ii cunosc pe toti medicii de acolo am lucrat la Sp.Caritas sunt minunati.

Floricica Nou Venita mirelamiry's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.01.2012
    Postari in forum
    3

Reluare as vrea sa stiu cum pot lua legatura cu un medic ginecolog de la malxa

Citat Postat de vava Vezi mesajul
    felicitari intregului personal...ma bucur mult s-a nascut copilasul cu nr.100 la maternitatea Malaxa..le doresc succes pe mai deparate medicilor si cate mai multe nasteri ...eu ii cunosc pe toti medicii de acolo am lucrat la Sp.Caritas sunt minunati.
    cum pot lua legatura cu un medic ginecolog,eventual imi poate recomanda cineva unul? as vrea sa nasc acolo prin cezariana. sant in 3luni jumate,si nu mai vreau sa contiunui cu medicu la care sant acum...mai ales ca nu ma poate ajuta cu nimic in ce priveste nasterea,el lucreaza numai la particular.
    si prefer cezariana,imi este o frica de mor de nastrea naturala...nici macar la secvente din filme nu ma pot uita...

Floricica Nou Venita AnaMariaB's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.01.2012
    Postari in forum
    1
    Buna.

Ti-l pot recomanda pe dl dr Ionescu Sorin. Este sufletist se implica pe perioada sarcinii. Face si cezariene, nu doar nasteri naturale.
    A nascut cu el cumnata mea (pe cand lucra la Caritas) si o alta prietena a nascut cu dansul 2 copii.

Sarcina usoara si bafta multa!

Floricica Nou Venita andreea_f's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2012
    Postari in forum
    6
    buna anamariab
    tocmai m-a luat in evidenta doamna doctor bujor,insa curiozitatea mea e referitoare la ecograful maternitatii.am vazut la camera de garada un singur ecograf destul de vechi cred eu si ma gandeam daca mai exista altul in materitate.stii ceva?

Floricica Nou Venita andreea_f's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2012
    Postari in forum
    6
    buna tuturor.de curand m-a luat in evidenta doamna doctor bujor.am vazut ca la camera de garda exista un ecograf destul de vechi cred eu,cu un monitor minuscul.stie cineva daca in maternitate mai exista alt ecograf?