Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ralmar's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    6

Postare Petitie: Infertilitate de cuplu

Stiu ca pentru cuplurile infertile e foarte greu sa-si indeplineasca visul de aceea va rog sa semnati Petitia de sustinere pentru reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate.

Fac un apel la voi sa semnati petitia si sa inaintati link-ul cattre ea mai departe in lista voastra de mess, pe mail, etc.

Acesta este link-ul:

http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html

Floricica Debutanta panduru cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2008
    Postari in forum
    674

Floricica Debutanta panduru cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2008
    Postari in forum
    674
    cel mai greu este cand vezi ca si luna aceasta nu ai reusit sa atingi obiectivul 2 liniute.nu stiu cat voi mai putea da inainte asa

Floricica Nou Venita 05ddd's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.01.2009
    Postari in forum
    2
    Buna , ma alatur si eu celor care-si doresc foarte mult un bebe , iar el se lasa asteptat, sau in alte cazuri este foarte costisitor sa-l faci sa apara.Sunt casatorita de 14 ani si nu am avut bucuria de a avea un bebe pina in prezent, un diagnostic de la ultimele noastrea analize a fost ptr sotul meu "Azoospermie totala" care ne-a spulberat speranta de a mai avea un bebe .Sanse sunt la fertilizare in vitro speram noi sa ne aduca bucurie, inca nu am incercat dar dorim sa incercam.

Moderator Floricica Avansata ana_micu83's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    Salutare tuturor!

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.653
    As avea nevoie de o miscare de genul asta in Italia impotriva legii 40 care interzice fertilizarea asisitita.
    "Logica te duce de la A la B, imaginatia te duce peste tot"-A. Einstein

Floricica Nou Venita anuta21's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2009
    Postari in forum
    34
    e greu ca un cuplu sa nu poata faca un bebe si mie mia fost teama ca nu o sa putem face un bebe,pentru ca amandoi avem aceeasi grupa de sange,dar ne multumim lui dumnezeu avem o fetita frumoasa si sanatoasa.
    ANUTA SI ALEXANDRA

Floricica Nou Venita ninutza24's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2009
    Postari in forum
    1
    si eu imi doresc nespus de mult un bebe dar toata lumea imi spune ca sansele sa il am sunt ffff mici pt ca sufar de sindrom adrenogenital forma virilizanta iar testosteronul meu e mare chiar si pt barbati d-apoi pt o femiie deja sunt in stadiul ca nu mai iau nici un test de sarcina pt ca liniuta aia care apare imi sfasie inima si imi duce sperantele cu ea una cate una

Floricica Nou Venita lilianamatei's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    6
    Sunt noua pe forum . As dori un raspuns la o intrebare care ma macina cumplit. Ce sanse avem sa avem un copilas cele cu soti azoospermatici , deci la care se impune un donator ? Legea din Romania nu mai face posibil acest lucru , ne spulbera orice speranta de a avea un copil al nostru ! De la medicul meu ginecolog am inteles ca sunt foarte multe cupluri in aceasta situatie si nu inteleg ce variante reale ni se mai dau ! E cineva in siutatia mea ?

Floricica Cu Vechime tweetydeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2009
    Postari in forum
    9.297
    Articole de imbracaminte pentru copii..se fac la comanda pe gustul fiecaruia si in functie de marimea, culoarea si modelul dorite

www.baby-fashion-shop.blogspot.com
    Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Avem 12 dintisori si 8 maselute!

Primii pasi - 6 august 2010

BabY Boutique - www.baby-fashion-shop.blogspot.com

Floricica Nou Venita stefy21stefy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2010
    Postari in forum
    10
    am deschis un topic cu ceea ce va framant sper sa va fiu de ajutor cu ceva.Stiu cum e

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!