Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta camicata1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    Mamicilor eu va propun sa facem un sondaj pentru a alcatui o mica statistica si sa vedem daca se confirma regula cum ca baietii seamana cu mamele si fetele cu tatii .

Daca sunteti de acord si aveti timp, va rog sa participati la sondaj.

In cazul meu, Iarina, care are 7 luni jumatate, seamana leit cu tatal ei; are cateva trasaturi si de la mine, dar care sunt greu de observat de cei care nu ne cunosc prea bine.
    Cami si Iari

Banned Floricica Cu Vechime mother2's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    8.341
    In momentul nasterii copiilor mei acestia semanau leit cu tatal lor. Dar pe parcurs au luat si din trasaturile mele. Astfel incat acum baiatul seamana cu mine si fetita cu fratele ei........v-ati prins nu? Amandoi seamana cu mine dar au cate ceva si de la tatal lor. E posibil ca atunci cand Patricia sa fie mai mare sa semene mai bine cu sotul decat cu mine.

Floricica Avansata stef.irl's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2006
    Postari in forum
    1.204
    Si la noi fetita seamana foarte bine cu tati, dar chiar si mai bine cu bunica (din partea tatalui). E o asemanare izbitoare. E tare amuzant. Are si ceva trasaturi de la mine, dar putin...
    Poate daca o sa avem si un baietel, el o sa-mi semene mai mult, asa ca sa confirmam si noi regula generala:)
    Alexandra Maria 19 Mai 2006, Robert Andrew 2 August 2007

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.919
    cand s-a nascut,multa vreme,pana pe la vreo 5 luni,majoritatea spuneau ca seamana cu mine...acum majoritatea spun ca seamana cu tati...unii au zis cu amandoi...
    dar multi ne-au zis ca eu si sotu semanam..deci rezulta ca...hihihi,trageti concluzia!
    Sunt o mamica implinita!
    sunt aici doar pentru cei dragi!
    "Cele rele sa se spele,cele bune sa se-adune."
    Lilypie 4th Birthday PicLilypie 4th Birthday Ticker
    Lilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker

Floricica Debutanta cristinaradu's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.08.2006
    Postari in forum
    1.062
    Initial am zis ca seamana Sebastian cu amandoi (mie si sotului ne-a spus multa lume ca parca suntem frati). Am studiat poze si cu noi de cand eram bebelusi si semana cu amandoi...dar in ultima vrme toata lumea ne spune ca Sebastian este "little Dragos" (micutul Dragos). Hmmmm...desi suntem amandoi bruneti cu ochi caprui, se pare ca Sebastian merge inspre saten cu ochi albastrii. Mai asteptam...poate peste un an parerile o sa fie diferite.
    CRIS

Floricica Debutanta juliana's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.09.2006
    Postari in forum
    912
    ochii si barbitza sunt de la mine, cu tati seamana la nas si guritza.deci seamana cu amandoi
    JULY & DAVID

Floricica Nou Venita roxana2005_pl's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.10.2006
    Postari in forum
    187
    Robert al meu seamana cu tati cu mine semana pe la 1luna dar acum parca nu mai are nimic de la mine
    serban roxana robert n19

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.919
    aaaaaaa,am uitat sa zic,ca unii spun ca seamana cu sora sotului(adik si soacra),cand era mica...mie nu mi se pare...dar...ma rog:)
    Sunt o mamica implinita!
    sunt aici doar pentru cei dragi!
    "Cele rele sa se spele,cele bune sa se-adune."
    Lilypie 4th Birthday PicLilypie 4th Birthday Ticker
    Lilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker

mgm
    mgm este offline.
    Floricica Nou Venita mgm's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2005
    Postari in forum
    40
    Noi avem doi baieti,si cel mare seamana bine cu mine,iar cel mic e leit tati.Deci eu cred ca daca intr-o familie este baiat si fata,au tendinta sa semene cu parintii de sex opus,dar daca sunt 2 fete,sau 2 baieti,clar copilul cel mare seamana cu parintele de sex opus,iar cel mic,cu parintele de acelasi sex.Asa e parerea mea,dupa ce am "studiat" si alte familii.Dar important e,ca indiferent cu cine seamana,sa fie sanatosi si sa ne aduca numai bucurii!![floare galbena]

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.092
    fetita mea..toti au zis la inceput ca seamana cu mine.
    sotul se distra pe seama asta spunand ca nu respecta regula ca fetele seamana cu tatii .dar acum ca a mai crescut se vede ca seamana cu amandoi..e o dulce!

- Daruind, facem lumea mai buna!

Elena are nevoie de ajutorul vostru!Povestea ei o puteti gasi pe blogul de mai jos!
    BLOGUL MEU pentru Elena

Mami a doi copilasi nazdravani Elena 11 mai 2006 si Damian 28 octombrie 2009

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.261
    sotul meu spune ca seamana cu mine, altii spun ca seamana cu el, eu spun ca seamana cu amandoi si a luat cei mai frumos de la fiecare..... si rezultatul se vede ... cu ochiul liber.
    Claudia,George Matei si Petru David.
    toate isi au vremea lor si fiecare lucru de sub ceruri isi are ceasul lui.
    Banii nu te mai ajuta cu nimic atunci cand ca sa-i faci trebuie sa-ti neglijezi familia si sa-i dezamagesti pe cei dragi,banii nu stiu sa mangaie,sa aline dureri si sa spuna "te iubesc".Banii isi cer pretul lor....Pacat ca putina lume intelege asta.