Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita elianadima's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2005
    Postari in forum
    25
    La ce filme va uitati cu copilasii vostri? Eu recomand Nanny McPhee. L-ati vazut? Copiii au fost extraordinari!

Floricica Nou Venita camelya's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2006
    Postari in forum
    32
    Depinde de varsta copilului.Fetita mea are 3 ani.I-am cumparat foarte multe dvd cu desene animate.
    Nu stiu ce sa zic , dar nu e incantata de nici unul. Prefera desenele acelea urate de pe cartoon network.
    Cred ca am incept prea devreme cu filmele de desene animate. Ce ziceti?

Floricica Nou Venita cami02's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2006
    Postari in forum
    5
    Eu le-am interzis desenele de pe cartoon network,mi s-au parut prea violente si aiurite...cele de pe minimax sunt mult mai domestice si educative,mai ales povestile de Anderson...Copiii mei au 6 ani fetita si 1,8 ani baietelul!

Floricica Nou Venita turcanu oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.04.2006
    Postari in forum
    4
    Are cineva filme precum Veronica, Dumbrava Minunata? Le caut de mai mult timp.

Membru inregistrat la
    08.04.2006
    Postari in forum
    4
    Are cineva filme precum Veronica, Dumbrava Minunata? Le caut de mai mult timp.

Floricica Nou Venita cesa's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2005
    Postari in forum
    115
    Buna oana, exista un site care inchiriaza dvd-uri si am gasit aici Dumbrava minunata. Nu am folosit sistemul asta de inchiriere, dar iti dau linkul. Ai putea sa incerci si la un centru de inchiriere filme sau dvd-uri sau daca ai acces la o retea, sa cauti pe retea. Eu mai caut si daca mai gasesc ceva te anunt. Voi la ce filme va uitati? '

elianadima, am vazut si eu filmul de care vorbesti, dar e pentru copii mai maricei, foarte frumos, si de curand ne-am uitat la epoca de gheata, de care am fost incantati.

Cu filmele astea noi de animatie am uitat de cele vechi romanesti..

Inchiriere filme
    Un zambet pe zi!

Membru inregistrat la
    08.04.2006
    Postari in forum
    4
    Buna! Multumesc foarte mult pentru sfat. Am reusit sa gasesc Dumbrava Minunata, dar voi folosi si sistemul de inchiriere pe care mi l-ai recomandat. Nu am o parere avizata in domeniul filmelor pentru copii, dar azi, de exemplu, am vizionat un CD cu Frumoasa si Bestia, care avea pe langa povestea arhi-cunoscuta si o multime de activitati care de care mai amuzante pentru copii. Pe mine m-au binedispus si cred ca sunt utile si educative. Am vazut ca au aparut multe desene de vanzare pe CD in acest format ( cu jocuri).
    Cred, in acelasi timp, ca ar trebui sa le aratam copiilor nostri si desene romanesti. Cele englezesti sunt dublate si foarte multe sunt pline de anglicisme. Oare nu e mai corecta si mai frumoasa limba romana din "Un urs la Polul Nord" sau "Dumbrava Minunata" sau chiar din desenele acelea vechi "Mihaela", "Miaunel" pe care le-a lansat AnimaFilm prin 70-80? Nu stiu... "A sti sa-i vorbesti unui copil este un talent foarte rar." - nu-mi apartin cuvintele. Ar trebui sa observam ce le place copiilor, dar in acelasi timp sa le modelam gusturile, pe cat posibil.
    Ce parere aveti de desenele dublate? Dar de cele subtitrate? Si voi la ce filme va uitati?

Membru inregistrat la
    08.04.2006
    Postari in forum
    4
    Caut acum versiunea dublata a filmului Babe, Pig in the City (Noile aventuri ale lui Babe). Are cineva idee cum l-as putea gasi?

Floricica Nou Venita dialnyko's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2006
    Postari in forum
    87
    Eu le-am achizitionat de curin...chip'&'dale Va mai aduceti aminte de nazdravanele veverite?

Floricica Nou Venita dialnyko's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2006
    Postari in forum
    87
    Si inca ceva. Vreau si eu "scufita rosie"! Stie cineva de unde pot s-o achizitionez?

ro
    ro este offline.
    Floricica Nou Venita ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2006
    Postari in forum
    99
    si ai mei mai se uita pe minimax.nu au desene violente.
    mama cu minte de copil...