Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.895
    Sa te apuci de fumat pentru a slabi mi se pare o prostie, poate ca intr-adevar o sa slabesti, dar asta depinde de organismul fiecaruia, dar gandeste-te ca o data ce te-ai apucat de fumat exista riscul sa nu te mai poti lasa,de fapt sa nu mai vrei sa te lasi. Cred ca mai intai ar trebui sa te gandesti la efectele pe care le poate avea fumatul asupra organismului tai si apoi sa te intrebi daca merita riscul. Poti slabi numai prin o alimentatie echilibrata, multa miscare si multe multe lichide.(Nu prin dieta!)Multa sanatate!

Floricica Nou Venita angelina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2005
    Postari in forum
    25
    depinde. eu fumez si fumatul nu mi-a influentat intotdeauna apetitul. totul este sa ai un regim echilibrat. greutatea mea a variat intotdeauna de alimentele consumate si orele administrarii meselor. fumatul pt mine este o metoda de refugiu si de meditatie. nu fumez pt a slabi, ci pt a gasi o scuza de a ma izola si a medita la probleme de peste ajutandu-ma sa ma concentrez. suna iurea? poate, dar asa procedez de ani de zile. voi ce credeti?

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.895
    sunt de acord cu tine, majoritatea dintre noi fumam pentru a ne oferi un moment de relaxare, pentru a ne elibera de griji si avem impresia de multe ori ca astfel ne usuram de toate problemele. Dar oare se intampla lucrul asta?

Floricica Nou Venita alina05's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.06.2005
    Postari in forum
    38
    Nu, in nici un caz. Am fumat 5 ani de zile si apoi m-am lasat. Nu am constatat nici o schimbare.

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!