Like Tree1462Likes

Boboci de vara-toamna 2011

Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta simaf's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2012
    Postari in forum
    1.102
    buna dimineata si de la mine!!!gabriela,mersi de cafea!!!!

masha,a fost ziua mea de nastere...ma bucur ca-ti place?ce face printesa ta?cum s-o chem pe fetita ta:imogen sau tara?pt mine e mai la indemana TARA.spune-mi tu...

la noi iarasi ploua,sotul meu e acsa,miruna doarme,iar deni doar ce a plecat la scoala...

azi e prima zi de Post.e cineva care tine tot Postul?mi se alatura careva?

va pup,o zi frumoasa!!!!
    Cosmina Marina and Masha1978 like this.
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Happy Birthday tickers

primul dintisor:23.05.2012

Floricica Novice gabrielamanolache's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    339
    Si eu mi-am propus sa tin postul,acum sa vad cat rezist,azi am inceput bine,la pranz vreau sa-mi fac o salata orientala
    Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
    Lilypie Kids Birthday tickers

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Buna dimineata!

Am intrat rapid sa va salut! Am foarte multe si astazi in plan!
    Ma pregatesc sa ies cu Luca in parc, ne auzim mai tarziu!

Sa aveti o zi frumoasa!
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Avem 12 si 4 măseluțe

Floricica Senior Cosmina Marina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.08.2010
    Postari in forum
    4.338
    Buna ziua fetele mele dragi...noi suntem binisor.... :( ne-am trezit cam ragusite (fimea...la ea ma refer) si mai stranuta knd si knd...nu are rosu in gat...nu are nici febra ...doar ragusita si stranuta cateodata...ma gandesc k ieri dupa amiaza pe la 16:30 - 17 ... am dat mobila la o parte de pe perete si am sters tavanul dinspre peretele exterior cu clor... si a intrat in camera...era geamul deschis....sa fie ori de la geam ...ori de la mirosul de clor ???? Voi ce credeti ? Va pupam si va dorim un weekend placut !!!
    Modificata de Cosmina Marina; 15.11.2013 la 10:28:51.
    Musette likes this.

10.03.2012 primul; 20.04.2012 al 2-lea; 06.08.2012 al 3-lea; 14.08.2012 al 4-lea; 30.09.2012 al 5-lea; 25.10.2012al 6-lea; 01.12.2012 al 7-lea; 11.12.2012 al 8-lea -> dintisor
    16.10.2012 ->2 maselute (sus stanga si dreapta); 12.11.2012 o maseluta (stanga jos); 11.12.2012 maselute (dreapta jos) [molari primari] 24.02.2013 ->2 canini sus; 06.04.2013 -> 1 canine dreapta jos; 20.04.2013 -> un canine stanga jos
    Mai raman Molarii secundari, care au inceput deja...10.09.2013 -> primul stanga jos; 01.10.2013 al 2-lea (dreapta jos), 28.12.2013 -> Al 3- lea si al 4-lea (sus)

Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    474
    Campanie umanitara de Craciun

Dragele noastre,

Prin bunavointa catorva dintre mamicile din comunitatea noastra, dar si a unora dintre colegele noastre de birou am reusit sa strangem cateva hainute si jucarii pentru copiii defavorizati pe care am vrea sa le donam in preajma Craciunului.

Sunt numai cateva si am vrea sa strangem cat mai multe de aceea va solicit ajutorul in acest demers. La fel ca si in trecut am vrea sa le ducem la Valea Screzii pentru ca acolo sunt multi copii care au nevoie de tot ajutorul nostru. De aceea va rog daca puteti si doriti sa contribuiti la campania noastra, asteptam coletele voastre la sediul din B-dul Pierre de Coubertin, Nr 3-5, Sector 2, Bucuresti.

Mamicile care sunt din Bucuresti le pot aduce personal sau ne putem intalni undeva in oras pentru a le prelua.

Haideti sa ne unim si impreuna sa le oferim acestor copii o mica bucurie de Craciun!

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Citat Postat de Masha1978 Vezi mesajul
    Dalicris, iti multumesc pentru prima pagina, o singura corectie as dori daca se poate. Eu sunt nascuta pe 16.03.1978, nu 06.03.1978. Multumesc. Daca as sti cum se modifica as face o eu, dar nu ma pricep.

Iti doresc sa ajungi cat mai repede in USA, daca asta iti doresti sa te ajute Dumnezeu!

Eu consider ca am facut cea mai buna miscare cand am plecat din Romania, cu toate ca mi e un dor nebun de ea, dar asta e!!! Merg annual acolo si mi incarc bateriile.
    Gata! All done! Eu intru destul de rar in ultima vreme, chiar daca timp as avea, ca treb sa am grija de persoana lui Andrei si sunt acasa, dar in ultimele zile, am tot facut cumparaturi cat el a dormit, iar in timpul cat este treaz, nu prea intru pe net, ma mai joc cu el, mai fac vreo mancare, curatenie, etc.

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    La multi ani tututor celor ce si-au serbat ziua de nastere sau onomastica. Si imi place ca Musette s-a apucat de varuit. Noi nu avem cum acum, ca avem o multime de mobila (din pacate) si trebuie data la o parte si dureaza, asa ca lasam totul pe anul viitor. Asta e.
    Cosmina Marina likes this.
    Daisypath Anniversary tickers

Floricica Novice gabrielamanolache's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    339
    Citat Postat de Cosmina Marina Vezi mesajul
    Buna ziua fetele mele dragi...noi suntem binisor.... :( ne-am trezit cam ragusite (fimea...la ea ma refer) si mai stranuta knd si knd...nu are rosu in gat...nu are nici febra ...doar ragusita si stranuta cateodata...ma gandesc k ieri dupa amiaza pe la 16:30 - 17 ... am dat mobila la o parte de pe perete si am sters tavanul dinspre peretele exterior cu clor... si a intrat in camera...era geamul deschis....sa fie ori de la geam ...ori de la mirosul de clor ???? Voi ce credeti ? Va pupam si va dorim un weekend placut !!!
    Cosmina,sigur nu este de la clor,daca era o intoxicatie cu vaporii de clor i se inroseau ochisorii,stranuta mult mai des,urmareste sa nu fie un inceput de raceala.Dar de ce ai dat tavanul cu clor?aveai egrasie?exista o solutie(nu stiu acum exact cum ii spune,am sa-l intreb pe sot si iti spun)care se da pe perete si nu mai lasa sa treaca umezeala prin perete.
    Cosmina Marina likes this.
    Lilypie Kids Birthday tickers

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Va pup de noapte buna...ce sa fac si eu :)) Nu pot sta departe de voi, abia acum am reusit sa mai deschid laptopul!

Dalicris noi te asteptam oricand,macar noi cele cateva cate am ramas sa ne mai povestim. Pupam Andrei!
    Cosmina cred ca ai dat cu clor pt mucegai sau? Si noi folosim clor sau Savo (cele mai bune oricum sunt cele pe baza de clor asa ca ft bine clor direct). In baie mereu am mucegai intr-un colt de la vecinul de sus. M-a inundat de nu mai stiu cate ori...In casa am dat cu Policolor antimucegai si n-am avut nici un fel de problema. Mariuca sper sa fie bine, Luca nu are nevoie de geam deschis :))) ...pe el oricum il apuca din senin! Pupici!!!

Floredana Odata cu postul sper sa fim si mai buni...numai venim scuipam in dreapta si-n stanga! Sunt satula pana-n gat de oameni cu doua fete! Noi sa fim sanatosi!! :)) Ca restul vin si se duc....

Weekend linistit va doresc!!
    Modificata de Musette; 15.11.2013 la 23:14:46.
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Avem 12 si 4 măseluțe

Floricica Senior Cosmina Marina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.08.2010
    Postari in forum
    4.338
    De la clor e...mi-a zis si dr-a pediatra ... La fel pateste si maica-mea knd sterge peretii cu clor... Da imi iesea egrasie pe tava...aproape de peretele exterior care e izolat pe interior cu polistiren...

Citat Postat de gabrielamanolache Vezi mesajul
    Cosmina,sigur nu este de la clor,daca era o intoxicatie cu vaporii de clor i se inroseau ochisorii,stranuta mult mai des,urmareste sa nu fie un inceput de raceala.Dar de ce ai dat tavanul cu clor?aveai egrasie?exista o solutie(nu stiu acum exact cum ii spune,am sa-l intreb pe sot si iti spun)care se da pe perete si nu mai lasa sa treaca umezeala prin perete.
    Musette likes this.

10.03.2012 primul; 20.04.2012 al 2-lea; 06.08.2012 al 3-lea; 14.08.2012 al 4-lea; 30.09.2012 al 5-lea; 25.10.2012al 6-lea; 01.12.2012 al 7-lea; 11.12.2012 al 8-lea -> dintisor
    16.10.2012 ->2 maselute (sus stanga si dreapta); 12.11.2012 o maseluta (stanga jos); 11.12.2012 maselute (dreapta jos) [molari primari] 24.02.2013 ->2 canini sus; 06.04.2013 -> 1 canine dreapta jos; 20.04.2013 -> un canine stanga jos
    Mai raman Molarii secundari, care au inceput deja...10.09.2013 -> primul stanga jos; 01.10.2013 al 2-lea (dreapta jos), 28.12.2013 -> Al 3- lea si al 4-lea (sus)

Floricica Nou Venita Masha1978's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2013
    Postari in forum
    42
    Citat Postat de admin Vezi mesajul
    Campanie umanitara de Craciun

Dragele noastre,

Prin bunavointa catorva dintre mamicile din comunitatea noastra, dar si a unora dintre colegele noastre de birou am reusit sa strangem cateva hainute si jucarii pentru copiii defavorizati pe care am vrea sa le donam in preajma Craciunului.

Sunt numai cateva si am vrea sa strangem cat mai multe de aceea va solicit ajutorul in acest demers. La fel ca si in trecut am vrea sa le ducem la Valea Screzii pentru ca acolo sunt multi copii care au nevoie de tot ajutorul nostru. De aceea va rog daca puteti si doriti sa contribuiti la campania noastra, asteptam coletele voastre la sediul din B-dul Pierre de Coubertin, Nr 3-5, Sector 2, Bucuresti.

Mamicile care sunt din Bucuresti le pot aduce personal sau ne putem intalni undeva in oras pentru a le prelua.

Haideti sa ne unim si impreuna sa le oferim acestor copii o mica bucurie de Craciun!
    Admin eu am multe lucruri pe care as dori sa le donez. Sa incep cu un leganus, am o prietena care e in bucuresti si ar putea sa se vada cu voi personal sa vi l aduca. Eu tin mult de tot la toti copiii, caci fiind asistent social, am facut multa practica cu copiii defavorizati si ma doare inima de ei saracii. Te rog sa ma anunt de o adresa Admin si o sa I transmit prietenei mele. Multumesc.
    Mihaela, cea mai fericita mamica cu mic Imogen Tara 21.07.2011

Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.