Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita oanadeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.03.2012
    Postari in forum
    6

Raceala la copilul de 5 ani

Buna mamici,eu am o problema ,baietelul meu este racit si de cateva zile ii dau nurofen raceala si gripa,dar nu isi face efectul,parca e mai rau,ce as putea sa ii mai dau pe langa acest sirop,tuseste si ii curge si nasucul.Va multumesc:*:*

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    noua ne merge cu fluimucil pt tuse,oscilococinum.vitamina c,si ibalgin.daca e si rosu in gat tantum verde spray.daca tusesete usor nui dau fluimucil,ii dau plantusin care in 2-3zile nu mai are nimik,e din plante.
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Floricica Nou Venita oanadeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.03.2012
    Postari in forum
    6
    Multumesc mult pt raspuns,insa daca ii dau ibalgin pe langa nurofen nu e nici o problema?

Floricica Cu Vechime monia's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.07.2008
    Postari in forum
    5.466
    Citat Postat de oanadeea Vezi mesajul
    Multumesc mult pt raspuns,insa daca ii dau ibalgin pe langa nurofen nu e nici o problema?
    sa nu i le dai pe amandoua, pt ca au aceeasi substanta activa, da-i fie nurofen, fie ibalgin
    pt muci poti sa-i dai coryzalia, e homeopat

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    nu mami,eu ii dau ibalgin ca e nurofen,doar ca mil da gratuit pe reteta.e una si aceeasi pastila
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    Citat Postat de oanadeea Vezi mesajul
    Buna mamici,eu am o problema ,baietelul meu este racit si de cateva zile ii dau nurofen raceala si gripa,dar nu isi face efectul,parca e mai rau,ce as putea sa ii mai dau pe langa acest sirop,tuseste si ii curge si nasucul.Va multumesc:*:*
    De ce nu te duci tu la medic cu el?

- Daruind, facem lumea mai buna!

"Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Mergeti la medic. Nu mai tratati racelile dupa ureche si de prin auzite. Puteti sa ii faceti mai mult rau. Cel putin intrebati-le pe farmaciste. Cele cu experienta sunt vizate. Pe la ele au trecut mai multe mamici decat pe la doctori.

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!