Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    385

Acnee polimorfa

Mămici acum ceva timp am fost la dermatolog pentru că a început să-mi iese coșuri sub piele și nu doar pe față ci și pe mâini și spate. Mi-a spus că am acnee polimorfă și mi-a dat un tratament cu antibiotic și două soluții preparate în farmacie însă nu am putut să mi le iau deoarece erau destul de scumpe pentru bugetul nostru .. era peste un milion jumate. Așa că nu le-am mai luat pentru că mereu se ivește altceva când avem ceva mai mulți bani. Iar pe lângă asta am auzit cum că una din soluții ar putea cauza arsuri din cauza unei substanțe.
    Am auzit de la o prietenă că există și soluții naturiste mult mai ieftine și mai bune. Dar nu mai știe exact cum îi spune.
    Voi știți ceva tratament naturist pentru acneea polimorfă ? Nu de alta dar sunt foarte urâte deoarece cresc sub piele și când ies la suprafață se fac ca niște bube chiar dacă nu le sparg și sunt tare urâte și dor.

Vă mulțumesc ! :D
    Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Avem opt dințișori și două măseluțe.

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Nu stiu care este cauza acestei afectiuni,dar cred ca poate fi nevoie si de o detoxifiere a sangelui,stiu ca se recomanda asta in caz de afectiuni dermatologice.Poti incerca ceai de Trei frati patati sau exista un ceai de la Fares din mai multe plante indicat tot pentru detoxifierea sangelui,poate te ajuta cat de cat,oricum,rau nu face nimanui o detoxifiere.
    Lilypie Angel and Memorial tickers
    "Te voi iubi mereu, copilul meu!"
    Nimic fara Dumnezeu !

Floricica Nou Venita andreyutza_luca's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2013
    Postari in forum
    93
    Intreaba si la plafar daca tinctura de rostopasca e eficienta in problema ta. Numai bine!
    Good things come for those who wait!!!

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers

Daisypath Anniversary tickers

Administrator Floricica Nou Venita pavalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    169
    O igiena buna si riguroasa a pielii fetei, folosirea unui tonic pt inchiderea porilor si crema Hyseac de la Uriage au fost bune pentru mine.
    Mă întreb dacă o amintire e ceva ce ai sau ceva ce ai pierdut.
    Woody Allen

Floricica Nou Venita costeloltean's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.12.2016
    Postari in forum
    1
    De cateva zile iau derminax si sper sa reusesc sa scap de cosuri. Am acnee de 4 ani aproximativ.

Floricica Nou Venita szabbo's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.05.2015
    Postari in forum
    2
    Cel mai indicat e sa urmam un stil de viata adecvat. Doar asa putem sa ne tratam acneea intr-un mod cat mai sanatos, fara sa avem alte neplaceri.

Floricica Nou Venita marinco's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2015
    Postari in forum
    4
    Produsele pentru eliminarea acneei sunt utile de cele mai multe ori dar trebuie sa ne shimbam si stilul alimentar daca vrem sa reusim sa avem un ten neted si catifelat.

OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!