Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita luxita's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2011
    Postari in forum
    31

Primii pasi ai bebelusilor

Buna fetelor.de cand m-am inscris acest site a devenit ca un drog pentru mine.va citesc mesajele cu interes si ma bucur cand aflu lucruri noi despre cei mici.Am vrut sa deschid acest subiect pentru a putea afla si parerea voastra despre primii pasi ai copiilor nostrii.Eu am 2 fetite spre bucuria noastra(cu toate ca ne doream un baietel).Cea mare a mers la varsta de 1 an iar cea mica tin sa va spun ca a inceput sa mearga deabusilea la 6 luni,ceea ce mie m-ii se parea extraordinar deoarece era fff haioasa.inainte de a implinii 10 luni am facut o incercare cu sotul de a o trimite de la unul la celalalt si asa a inceput sa mearga singura fara a se sprijinii de nimic.acum are 1 anisor si deja alearga prin casa dupa surioara eiAstept parerile voastre si eventual povesti despre experientele voastre.poop
    Daisypath Happy Birthday tickersDaisypath Happy Birthday tickersLilypie Breastfeeding tickers

Floricica Novice teodora33's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.04.2011
    Postari in forum
    329
    Isabela, fata cea mare, a inceput sa se ridice in picioare pe la 9 luni. Se sprijinea de pat si mergea. Apoi am inceput sa o tinem de manute si mergea asa, pana ce s-a obisnuit si la 1 an mergea singura. Andrada inca nu merge, e prea mica, dar trece timpul si o sa ma trezesc si cu ea alergand prin casa
    "Prea des noi ne bucurăm de confortul unei opinii fără disconfortul cugetării." John F. Kennedy

Floricica Nou Venita Miha_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2011
    Postari in forum
    51
    Andrei are 8 luni si e un lenes...nu merge inca nici de-a busilea, nici intentie nu are! Il mai punem in picioare si sta sprijinit pe toata talpa dar asa rigid, nu indoaie deloc piciorusele. Asa ca noi asteptam primii pasi... Pana atunci ne delectam cu povesti despre primii pasi ai altor bebici!

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Pana acum ceva timp ..eram cam ingrijorata si ma uitam pe comunitate la mamicii cu copilasii de aceeasi varsta cu fetita mea sa vad cand au mers ei.. si spre dezamagirea mea cam totii erau mai vrednici decat ea si uite asa ma ingrijoram eu..!!fetita mea nu a mers de-a busilea si nu a incercat foarte multe scheme,gen sa se ridice sau altceva.ii placea sa stea in picioare sprijinuta de patut si cam atat.de la 1 an a inceput si ea sa se sprijine de canapea sau de pat (scaun ) sa mearga, iar la 13luni a inceput sa faca primii pasi. Nu pot sa va explic prin cuvinte fericirea care o simteam cand o vedeam mergand sigurica si grija care i-o purtam mereu in urma ei eram.. la inceput sa o tin de manute si incercam sa o dezvat sa mearga singura, acum sa va spun o rog eu sa imi de-a manutza cand suntem pe afara sa nu cada si nu mi-o da sub nici o forma, isi ascunde manuta , o trage si in brate sub nici o forma. toata ziua merge... n-are stare 5min ... face numai prostioare si ca sa nu o cert, o ia la fuga.
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers

Floricica Nou Venita roccaventosa's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    1
    baietelul meu are o vointa mare mare k sa mearga si el acum la 3 luni dar cand vede k nu poate incepe sa planga ,mai are putin si el si apoi incep sa alerg prin casa dupa el

OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!