Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sava.diana01's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2009
    Postari in forum
    1
    nu prea stiu ce sa zic de aceea am pus aceasta intrebare deoarece am si eu un baietel de 6 luni si nu stiu ce sa fac.
    sava diana

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    eu stiu ca se pune in premergator atunci cand copilul sta singur in fundulet,dar nu mai devreme de 6-7 luni!
    eu l-am pus pe luca la 7 luni jumatate!
    mami si tati iubesc un pui mic

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    Noi am avut un premergator semicentru de activitate in care puteai pune copilul de la 4 luni pentru ca avea dedesubt o platforma textila pe care i se sprijineau piciorusele si rotile si inchideau pe lateral ramanand lateralele ca un balansoar...deci s elegana copilul in timp ce tragea de maimutoii aceia ......la 5 luni am pus-o prima data pentru ca statea f bine singura in fundulet si la 7 luni i-am luat platforma si am scos rotile si am lasat-o sa incerce sa mearga singurica...asta pentru ca mi-o cerea si nu fortata.......cand e dornic copilul de a merge il poti pune linistita,parerea mea.
    Cori+Flori=Iulia-18.06.2008 si Denis-23.12.2009

Floricica Avansata aureliastav's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.08.2008
    Postari in forum
    2.075
    pediatrul nu iti recomanda sa il pui in premergator deoarece ii strica mersul copilasului, si nu il mai atrage sa isi ia singurl avantul in picioare, sau in 4 ..spun asta pt k si fetita mea a renuntat la ideea de a pune tot piciorusul jos, si se sprijina pe varfuri si nu mai face pasii corecti...
    dar facem asta k sa putem face si noi una alta sa nu stam cu ei in brate..ne mai usureaza munca!!
    Ariana-Maria minunea noastra !!
    Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
    Am facut si primii pasi 22.01.2010!

Banned Floricica Nou Venita mother's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2007
    Postari in forum
    15.858
    eu nu l-am pus niciodata..

daca cauti pe aici mai e un topic cu pareri pro si contra... poate iti schimbi parerea...

daca vrei sa il ajuti pe el sa mearga tine-l de maini.... premergatorul de ajuta pe tine sa mai stai linistita... :))

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    da......ei in general iti spun sa stai tu dupa el sa-l tii de manute ......dar nu cred ca aceasta practica isi are locul si-n viata lor de parinti!!
    eu l-am pus la 7 luni jumatate si nu statea bine in fundulet.....i-am luat un premergator usor si l-am lasat mai jos ...cand se ridica sa mearga ii ajungea sub buric si automat mergea usor si nu mergea pe varfuri pentru ca ajungea perfect sa puna toata talpa!!
    la 9 luni mergea singur in pat ,iar la 9 luni jumatate mergea singur in casa!!
    mami si tati iubesc un pui mic