Like Tree2Likes

Leacuri babesti pt.copii !?

Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alexandru26102010's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2010
    Postari in forum
    1
    am si eu un bebe de 2 luni ce a si putea sa i dau pentru durere in gat......ma refer la ceva babesc

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.773
    Citat Postat de alexandru26102010 Vezi mesajul
    am si eu un bebe de 2 luni ce a si putea sa i dau pentru durere in gat......ma refer la ceva babesc
    Este o varsta frageda 2 luni...mergi la medic,doar el poate recomanda
    ALEXIA SOPHIA

Lilypie First Birthday tickers

ANDREEA RIHANNA

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Baietelul meu plecat printre ingeri...somn dulce iubitul meu

Banned Floricica Nou Venita mischa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.08.2007
    Postari in forum
    10.290
    Citat Postat de alexandru26102010 Vezi mesajul
    dar de unde stii ca il doare gatul?

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Da, si eu am aceeasi intrebare, de unde stii ca il doare gatul pe bebe, si ar mai fi de ce vrei sa ii dai leacuri babesti si sa nu apelezi la pediatru sa vezi ce are?
    Ruxi si printesele roz
    Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickersLilypie First Birthday tickers

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.653
    Citat Postat de mischaela2000 Vezi mesajul
    dar de unde stii ca il doare gatul?
    I-o fi spus.........................................................
    "Logica te duce de la A la B, imaginatia te duce peste tot"-A. Einstein

Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    384

Opareala la fundulet

Mamici ce leacuri babesti stiti ca au efect pentru opareala la bebelusi ?
    Nu am avut foarte des problema cu el sa se opareasca, si cand se intampla am incercat tot felul de creme care nu aveau efect mai deloc. Mai repede ii trecea de la sine. Acum de ceva timp a inceput sa faca pisu destul de mult si azi iar am vazut ca s-a oparit. Dar nu la fundulet ci la puta, zona dintre puta si picior si acum am vazut ca a inceput si pe testicule sa se opareasca. Soacra mea mi-a zis sa il ung cu putin ulei usor incalzit. Si ii trece. Voi ati incercat ? Functioneaza ?
    Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Avem opt dințișori și două măseluțe.

Floricica Nou Venita andreyutza_luca's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2013
    Postari in forum
    93
    Citat Postat de Mamiii.lui.Maxiii Vezi mesajul
    Mamici ce leacuri babesti stiti ca au efect pentru opareala la bebelusi ?
    Nu am avut foarte des problema cu el sa se opareasca, si cand se intampla am incercat tot felul de creme care nu aveau efect mai deloc. Mai repede ii trecea de la sine. Acum de ceva timp a inceput sa faca pisu destul de mult si azi iar am vazut ca s-a oparit. Dar nu la fundulet ci la puta, zona dintre puta si picior si acum am vazut ca a inceput si pe testicule sa se opareasca. Soacra mea mi-a zis sa il ung cu putin ulei usor incalzit. Si ii trece. Voi ati incercat ? Functioneaza ?

Incearca sa-i dai un strat grosut cu crema de galbenele si lasa-l in funduletul gol pana ii intra in piele cat de cat. Si da maine o fuga la farmacie sa-ti prepare acolo o cremuta ptr asa ceva, stiu ca este ceva pe baza de Rivanol, dar nu stiu sa-ti zic exact! Sau vesniculk CUTADEN daca ai in casa!
    Good things come for those who wait!!!

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers

Daisypath Anniversary tickers

Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    384
    Citat Postat de andreyutza_luca Vezi mesajul
    Incearca sa-i dai un strat grosut cu crema de galbenele si lasa-l in funduletul gol pana ii intra in piele cat de cat. Si da maine o fuga la farmacie sa-ti prepare acolo o cremuta ptr asa ceva, stiu ca este ceva pe baza de Rivanol, dar nu stiu sa-ti zic exact! Sau vesniculk CUTADEN daca ai in casa!
    Mersi de raspuns. Mi-a mai zis cineva ca este o crema pentru asa ceva care se prepara in farmacie si e in jur de 6 lei si cica e foarte buna. Dar oricum joi ma duc cu el la vaccin si o sa-l intreb si pe dr pediatru ca mereu cand mergeam la controale nu avea problema asta si uitam sa-l intreb.

O seara frumoasa.

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.067
    Mami de Maxi....faza cu opareala....indica niste chestiuni...pe care tu trebuie sa le elimini:
    - o posibila infectie urinara - aciditatea urinei crescuta...si deci opareala
    - scutece de proasta calitate
    - nu il schimbi suficient de des....

Noi am patit un eritem de scutec relativ recent.....adica acum cateva luni....dar de la cacuta, nu de la pisu....

Poti incerca orice crema pe baza de zinc....Nivea, Petrini, Sudocrem, Uriage, Topfer, Sanosan....toate aceste brand-uri au o crema cu oxid de zinc....La noi, culmea, dupa ce le epuizasem pe aproape toate cele mentionate, a trecut cu Sudocrem. Si am facut baita cu saruri de baie de la Topfer...care au tarate de grau....daca gasesti husti naturale, e si mai bine!
    De atunci insa folosesc pudra de la Topfer....are extract de galbenele si tarate de grau....ca sa nu mai tina umezeala langa pielicica...
    sadia likes this.
    Lilypie Third Birthday tickers
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    NAMASTE! I honour the place in you in which the entire Universe resides. I honour the place in you which is of LOVE, of TRUTH, of LIGHT and PEACE. When you are in that place in you and I am in that place in me, WE ARE ONE.

Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    384
    Am scapat de ea. Am cumparat crema preparata in farmacie, si a fost foarte eficienta. A costat 10 lei, nu are nume dar vad ca e foarte buna.

Floricica Debutanta sadia's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.12.2012
    Postari in forum
    609
    Citat Postat de Hayeti Vezi mesajul
    Mami de Maxi....faza cu opareala....indica niste chestiuni...pe care tu trebuie sa le elimini:
    - o posibila infectie urinara - aciditatea urinei crescuta...si deci opareala
    - scutece de proasta calitate
    - nu il schimbi suficient de des....

Noi am patit un eritem de scutec relativ recent.....adica acum cateva luni....dar de la cacuta, nu de la pisu....

Poti incerca orice crema pe baza de zinc....Nivea, Petrini, Sudocrem, Uriage, Topfer, Sanosan....toate aceste brand-uri au o crema cu oxid de zinc....La noi, culmea, dupa ce le epuizasem pe aproape toate cele mentionate, a trecut cu Sudocrem. Si am facut baita cu saruri de baie de la Topfer...care au tarate de grau....daca gasesti husti naturale, e si mai bine!
    De atunci insa folosesc pudra de la Topfer....are extract de galbenele si tarate de grau....ca sa nu mai tina umezeala langa pielicica...
    Ai grija la ce spune Hayeti..........asa e,cand se opareste ceva e in neregula,le/a mentionat Hayeti.