Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Ariela1977's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.06.2015
    Postari in forum
    1

Adresa email d-na dr. Uscatescu

Tocmai am primit analizele de trombofilie si am antitrombina 130 si mutatia A1298C genotip heterozigot,in rest toate analizele sunt negative.Eu sunt din Cluj si am fost deja la o dr hematolog care mi-a spus ca e suficient sa iau o pastila de acid folic As vrea sa cer parerea d-nei dr Uscatescu de aceea va rog daca puteti sa ma ajutati cu adresa de email a dansei.Va multumesc!

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Buna seara! Ti-am trimis mesaj privat cu adresa.Daca ai nevoie si de alte informatii, sfaturi, etc...te asteptam pe topicul https://www.copilul.ro/forum/fertili...9-a-52719.html

Moderator Floricica Senior wondermom's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2008
    Postari in forum
    3.355
    Nu stiu care este e-mailul dr. Uscatescu, dar ai putea cauta pe Internet numarul de telefon de la Spitalul Fundeni si sa ceri sa ti se faca legatura cu sectia de Hematologie.

Mi-am facut si eu analizele de mutatii genetice ptr trombofilie si mi-au iesit PAI si MTHFR A1298C de tip heterozigot. Restul mutatiilor sunt absente. Am mers la Spitalul Fundeni pentru a obtine opinia dr. Uscatescu, dar dansa era in concediu in luna mai, cand am fost eu. Am vorbit cu dr. Melen Brinza de la Hematologie si mi-a spus ca genotipul heterozigot nu duce la anomalii de coagulare. Daca era vorba de genotipul homozigot, ar fi fost cazul de complicatii. In plus, mutatiile V Leiden si Factor II au impact mai mare asupra coagularii, dar ele sunt absente in cazul meu. Mi-a recomandat sa iau cate o pastila de Aspenter pe zi.

Din ce spui, se pare ca ar fi aceeasi situatie si la tine.

Floricica Nou Venita Kris_R's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2014
    Postari in forum
    3
    Buna seara, va rog sa ma ajutati cu un mail al dnei Uscatescu. Am cateva mutatii de trombofilie si doresc sa aflu si opinia dansei. Multumesc.

Floricica Nou Venita alinush5's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2017
    Postari in forum
    1
    Va rog frumos, am nevoie urgent de adresa de mail a doamnei dr. Uscatescu. Va rog! Situatia este foarte grava!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari