Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita basandicaion's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    38
    buna ziua tuturor1suntem o familie tanara din judetul constanta-corbu,avem 2 fetite de 1,4 luni si respectiv 7 anisori.fetitele sunt bolnave amindoua,cea mica are astm bronsic,cealalta a fost descoperita recent la o proba de sange ca are un ficat foarte marit.an urma cu 3 luni sotul meu a fost dat an somaj,venitul nostru an familie este de ajutor social si alocatia fetitelor,din aceasta bruma de banuti cheltuim si la pediatru cu ele de oarece nu mai avem asigurare la casa de sanatate,retetele aproape ca le cunparam antregi,suntem datori la un magazin din apropiere de unde luam mancare pe datorie,avem datorie si la lumina,apa ,provident,de unde am luat an urma cu 2 luni bani ca sa achitam o factura de lumina care venise cu recalculare si era o suma mare.va spunem sincer si fara rusine caci sunt zile an care ne anflamanzim ,ca sa putem pastra hrana pentru fetite an zilele ce vor urma.facem apel la toti cei dintr dumneavoastr care sunteti parinti, si cunoasteti necesitatile unor copii,va rugam din tot sufletul nostru sa ne antindeti daca se poate si binevoiti sa ne antindeti si noua o mana de ajutor, constand an hainute, jucarii medicamente alimente,etc..si tot ceea ce considerati ca near pute ajuta macar putin pentru copii.an speranta ca un un suflet bun va auzi acest strigat de parinte anpietrit de dure,va lasam aici un numar de telefon fix 0241765371, an speranta ca ne puteti sprijini cunva,cu deosebit respect camelia si ioan basandica

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    Draga Camelia, imi pare f rau ca treceti prin astfel de momente. Sa va dea Dumnezeu putere sa treceti peste aceasta periaoada dificila!
    Din pacate eu nu te pot ajuta material pt ca sunt departe de Romania, dar va sunt sufleteste alaturi. Poate prin gandurile mele bune o sa reusesc sa aduc un strop de lumina in sufletele voaste, mai ales ale copilasilor tai care inteleg ca au nevoie de multe.

Sper din suflet ca acest anunt sa fie vazut si de alte mamici dispuse sa te ajute si material. Multa satate voua si copilasilor vostri!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari