Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice marielena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2008
    Postari in forum
    330
    Lucrez in cadrul unui centru de plasament din Galati.Cunosc fiecare nevoie a acestor copii, care din inima va spun, nu sunt deloc putine.As dori sa pot face mai mult pentru acesti copii, copii care traiesc momente mult prea triste pentru varsta lor, copii care au cunoscut doar boala si suferinta!Nimeni nu este obligat sa ajute un copil care nu este al sau, dar unii aleg sa isi ofere sprijinul.

Am scris in speranta ca printre persoanele care citesc acest mesaj sunt si oameni carora le pasa!

Generozitatea nu consta in a da mult , ci in a da atunci cand trebuie!

Ajutati-ne ca sa ii putem ajuta!

Floricica Veterana cinderella's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2007
    Postari in forum
    12.018
    Intr-adevar..nu exista tristete mai mare decat sa petreci sarbatorile in saracie si fara familie, precum acesti copii..sunt convinsa ca voi,personalul angajat, faceti tot va sta in puterea mintii si a sufletului sa castigati un zambet de la acesti copii nevinovati...
    ne alaturam si noi, galatencele de pe forum ideii tale si promitem sa ne mobilizam si sa bucuram aceste inimi macar o clipa..sa simta si ei macar bucuria dulciurilor primite cu drag, sa simta imbratisarile noastre calde cand le vom darui ce si cat vom putea..
    eu oricum, am propus o actiune in acest sens..tu esti \'mesagerul\" trimis de providenta pentru indeplinirea acestei misiuni..ca nu e mai mare bucurie pe lumea asta decat sa vezi niste suflete pustiite cum zambesc cu ochisorii lor nevinovati si se simt cateva momete, cu noi-intr-o mare familie-aceea de pe copilul.ro

Floricica Nou Venita elenaa26's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    14
    Cred,ca poti sa ajuti pe cineva din toata inima fara sa iti faci reclama,spui vorbe frumoase,cred ca te bazezi mult pe asta,dar faptele vorbesc.
    Ar fi tare bine daca ati posta poze de la acea mobilizare a mamicilor din galati in scopul de a ajuta copii din centrul de plasament.

Floricica Novice marielena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2008
    Postari in forum
    330
    Mesajul de mai sus a fost pus in preajma sarbatorilor de Paste...indraznesc sa va scriu iarasi....
    Se apropie cu pasi repezi Mos Neculai...fiecare parinte cumpara copilului sau jucarii....donati-le pe cele vechi copiiilor despre care va vorbeam mai sus...faceti-le o mica bucurie...

Ajutati-l pe Mos Neculai sau pe Mos Craciun sa aduca un zambet pe fata unor copii chinuiti de boala si sarbatorile dumneavoastra vor fi cu atat mai frumoase cand ve-ti avea inima impacata ca a-ti mai facut pe cineva fericit!!!

Incercati...

Floricica Debutanta deeadana's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2006
    Postari in forum
    973
    buna
    sunt din galati,am cateva lucrusoare si jucarii pt 0-18 luni.le-as darui cu mare palcere,acum in prag de sarbatori.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari