Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita angela25's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2012
    Postari in forum
    3

Postare Am nevoie de ajutor oamenilor cu suflet bun

Buna numele meu este Angelica si sunt din Timisoara.Am sa incep pt a va spune cate ceva despre mine.La varsta de 16 ani am inceput sa am nenumarate probleme ginecologice din cauza chisturilor ovariene am avut nenumarate internari in spital si am vizitat o grmada de medici care nu imi depistau diagnosticul dar administrindumi tot felul de medicamete si injectii,la varsta de 18 ani un medic mi-a spus ca am un chist ovarian de 6.6cm pe ovarul drept iar eu am cerut operatia el refuzad m-a pus la o terapie care nu exista asa numita terapie de scaun si dupa 3 sedinte am inceput sa am dureri mari la care el mi-a spus ca sa spart chistul si sa merg acasa sa i-au anticonceptionale dar din pacate seara am ajuns la urgete cu hemoragie interna foarte mare si din pacate am fost pusa direct pe masa de operatie pierdaindumi toata anexa dreapta si find la un pas de moarte noroc ca am avut un medic ffff bun care a reusit sa imi salveze viata.Dupa aceasta operatie mare din cauza hemoragii am ramas cu mici resturi de sange care sau format intr-o punga cu lichid in spatele uterului din nou am stat mult prin spitale cu dureri mari pana un medic a zis ce am si a decis sa imi faca o laporoscopie prin care a ars acea punga cu lighid si sa asigurat ca tropa si ovarul stang sunt ok,dar asta nu este tot:in anul 2010 in data de 12 iunie a avut loc cununia mea civila cu sotul meu la scur tip dupa cununie am facut o infectie urinara si am fost nevoita sa fac un tomograf la tomograf nu sa depistat nici o problema ginecologica in afara de acea infectie,la o luna dupa acel tomograf mi-sa umflat iarasi burtica foarte rau si sotul meu m-a dus la urgete la ginecologie unde ma internat in spital pt ca imi descoperise un chist hematic ce sangera continu si crestea foarte repede,atunci sa decis un tratamet pe 3 zile injectabil dar starea mea se agravase si se pune problema ca sar pute sa imi pierd si ovarul stang pt ca chistul acoperea tot si medici nu stiau cum sa actioneze,iar in data de 12-08-2010 am intrat in sala de operatii a fost groznic stind ca o sa imi pierd si celalat ovar si nu o sa mai pot avea copii niciodata intrasem intro panica totala.In operatie m-au asistat 3 medici chirurgi foarte renumiti iar cad au deschis au depistat un chist ovarian de 6.7cm si un al doilea chist in spatele uterului de 8.7 in aceasta operatie imediat dupa ce m-au terzit mi sa oprit inima pt cateva secunde dar mi-am revenit,iar vestea ca au reusit sa imi salveze jumate de ovar a fost extraordinara mi-a redat pofta de viata stind ca totusi a mai ramas o sansa de a avea un copilas prin metoda fertilizari pe care nu mi-o permiteam acum dar macara era o sansa.Dupa ultima operatie am tinut un tratamet anticonceptional timp de 6 luni dupa care la cererea medicului l-am intrerupt pt ca medicul imi spunea totusi sa incerc sa ramn insarcinat dar eu eram sper convinsa ca cu jumatate de oavar nu o sa reusesc.In data de 27 martie a venit prima intarziere de ciclu ceia ce nu era normal la mine dupa 10 zile de intarziere am facut un test si testul a iesit pozitiv ,nu imi venea sa cred plangeam dar imi era si teama ca nu e adevarat a doua zi am mers impreuna cu sotul meu la medicul meu si mi sa cofirmat ca da sunt insarcinata ,a fost cel mai frumos moment din viata noastra aveam lacrimi in ochi ,nici medicului meu nu ai venea sa creada cine se gandea ca dupa 3 operatii chirurgicale ,cu jumate de oavara fara nici un tratamet voi reusi sa raman insarcinata natural .Sunt o mamaica fericit am ajuns deja in saptamana a 18 de sarcina si deja il simt pe bebe cum misca,am facut chiar si scriningul de prim trimestru acum mai am de facut niste analize care mometan nu am reusit sa le fac si sa merg la urmatorul cotrol.Suntem foarte fericiti ca acest copil a venit ca printr-o minune cand ne asteptam mai putin doar ca a venit in momete foarte grele cand noi depasim o gramada de probleme finaciare pt ca locuim in casa sotului meu dar mama lui nu ne acepta ,am cerut o locuinta de stata pe care am gasito noi dar statul nu vrea sa ne-o ofere chiar daca propritara vroia sa ne cedeze cotractul ,eu sunt in concediu de risc dar castig foarte putin si sotul meu la fel si aproape toti bani se duc pe controalele medicale ,tratamet ,cheltuieli pt ca tot trebuie sa facem la particular ca la stata nu iti ofera nimica cu toate ca amandoi suntem asigurati din analize de 400 roni statul mi-a decontat doar 100 de roni e rusine pt ce se intampla dar na asta e.Cat de curad se va apropia nasterea si eu va trebui sa imi caut o chirie mai ieftina sa locuiesc cu sotul meu pt ca aici unde stam suntem in proces de evacuare cu mama lui si chiar daca am putea sta nu sunt conditii in care sa aduci un nou nascut pt ca mama lui nu a fost de acord sa renovam asa ca aici nu avem nici macar un dus.Rog pe toata lumea care are posibilitatea as avea si eu nevoi de un patut pt bebe,un carucior,hainute cu orce mi-ar fi de ajutor pt bebele ce o sa vina pt ca sincer cu atatae cheltuieli la medici nu mai imi permit sa cumpara lucrurile necesare pt bebe.Va multumes si sper ca tote mamicile de pe acest sai sa se bucure de copii lor si sa cresca satosi pt ca ei sunt lumina noastra .

mada_lyna
    Guest
    cand trebuie sa nasti? ca poate ne facem o idee de ce tip de haine ai avea nevoie. de toamna,iarna etc.

Membru inregistrat la
    02.07.2012
    Postari in forum
    3
    buna mada ms mult eu o sa nasc cam pe 5 decembrie.Te pupik.

roy
    roy este offline.
    Floricica Avansata roy's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.07.2011
    Postari in forum
    1.227
    Buna , Angela , sa fii sanatoasa si tu si bebele pe care il ai in pantec. Sa te ajute DD sa duci sarcina cu bine la capat si sa ai parte de un bebelus sanatos si cuminte . Sper sa gasiti ceva mai bun unde sa locuiti . Oricum pana in decembrie probabil o sa afli si sexul copilului. Sincer eu as putea sa-ti trimit hainute si ce mai ramane de la gemenuti mei , dar probabil un pic mai incolo . Multa sanatate!

Membru inregistrat la
    02.07.2012
    Postari in forum
    3

Rusinos Buna

Ms mult pana acum totul merge bine am ajuns in sptamana 18 de sarcina bebele este voinic si foarte activ misc din ce in ce tot mai mult si asta ma face foarte fericita,am facut si screeningul de prim trimestru si bebele nu prezinta nici o forma de anomalie si sperem sa mergem cu bine pana la capat pt ca dupa tot ceia ce am suferit macar sa stiu ca coplilasul imi e bine.Ma bucur pt tine ca ai gemeni sunt foarte frumosi sa iti traiasca si sa fie sanatosi ca asta este cel mai important.Ms mult cum o sa aflu ce am o sa te anutz sper sa ne auzim cu bine .

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari