Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita byjosey10's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2012
    Postari in forum
    5

Ajutor pentru o mama divortata cu doi copii

kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
    Modificata de byjosey10; 30.10.2013 la 09:22:10.

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Alina, imi pare rau ca treceti prin clipe atat de grele...
    Sotul tau nu contribuie cu nimic la cresterea micutelor?
    Printii tai nu te pot ajuta? Cand lucrezi tu, fetitele in grija cui sunt lasate?
    Ti-am pus intrebarile astea doar din pura curiozitate...

Eu locuiesc in strainatate si e mai greu sa te pot ajuta cu ceea ce spui tu :(((
    Dar incerc sa dau "sfoara-n tara"...

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Draga mamica presimt ca acest toppic deschis de tine va creea multe controverse si discutii inutile si poate rautacioase...povestea ta este o poveste clasica pe acest sait ca sa zic asa nu vreau sa crezi ca e ceva rau dar multe fete au scris aici diverse cereri si este destul de greu sa poti dovedii ca asa este exact cum tu spui..de ex: fetele te vor intreba de ce tatal nu plateste pensie aliment.cine sta cu fetele cat esti la serv,de unde ai bani de internet sa scri pe forum.,i ce zona stai?????..si multe alte intrebari care te vor necajii..asa ca eu iti propun sa pui poze doveditoare,sa lasi o adresa unde vei putea fi vizitata si asa se va adeverii situatia ta si asa poti obtine un ajutor de buna credinta de la fetele care te pot ajuta...au fost multe mamici care au incercat sa pacaleasca,sa sfideze si sa si bata joc de aceea te rog sa lasi mai multe amanunte pt a nu creea diverse comentarii inutile aici...iti doresc sa ai multa sanatate si putere pt ati creste fetitele si sper ca daca se va dovedii ca ai cu adevarat nevoi noi cele de aici te vom ajuta cu mare drag!
    Sa nu te superi dar e mai bine sa sti ca vei fi bombardata de multe intrebari care l a final vor da urat indiferet de realitatea ta!

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Citat Postat de cryssa Vezi mesajul
    Draga mamica presimt ca acest toppic deschis de tine va creea multe controverse si discutii inutile si poate rautacioase...povestea ta este o poveste clasica pe acest sait ca sa zic asa nu vreau sa crezi ca e ceva rau dar multe fete au scris aici diverse cereri si este destul de greu sa poti dovedii ca asa este exact cum tu spui..de ex: fetele te vor intreba de ce tatal nu plateste pensie aliment.cine sta cu fetele cat esti la serv,de unde ai bani de internet sa scri pe forum.,i ce zona stai?????..si multe alte intrebari care te vor necajii..asa ca eu iti propun sa pui poze doveditoare,sa lasi o adresa unde vei putea fi vizitata si asa se va adeverii situatia ta si asa poti obtine un ajutor de buna credinta de la fetele care te pot ajuta...au fost multe mamici care au incercat sa pacaleasca,sa sfideze si sa si bata joc de aceea te rog sa lasi mai multe amanunte pt a nu creea diverse comentarii inutile aici...iti doresc sa ai multa sanatate si putere pt ati creste fetitele si sper ca daca se va dovedii ca ai cu adevarat nevoi noi cele de aici te vom ajuta cu mare drag!
    Sa nu te superi dar e mai bine sa sti ca vei fi bombardata de multe intrebari care l a final vor da urat indiferet de realitatea ta!
    Mare dreptate ai. Din moment ce stii ca ai nevoie de ajutor trebuie sa pui si niste poze , ceva mai multe amanunte si sunt sigura ca sunt multe mamice care inteleg situatia si vor ajuta. Eu din pacate la fel sunt din strainatate si greu sa te pot ajuta mai ales k fetita mea este mai mica decat a le tale.

Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    bine enuntat cryssa ,eu daca am dovezi ca sa zic asa..cu mare drag ajut,dar sa va povestesc ceva:am lasat pe un site anunt ca ajut mamica cu copil care are probleme dar sa fie de la mine din oras ca sa pot verifica si ce sa vezi ca nici o mamica nu a mai postat anunt ca are nevoie de ajutor ,pentru ca,umbla vorba prin tara,ca sunt mamici care ne pacalesc si isi fac bloguri de hainute si jucarii ce le vand cica de la copilasiii lor,sa nu intelegeti gresit nu toate mamicile ce au astfel de bloguri fac asa ceva ,dar printre ele cu siguranta sunt...imi cer scuze daca am suparat pe cineva cu postarea mea

Membru inregistrat la
    22.01.2012
    Postari in forum
    5
    multumesc pentru raspuns fetelor....am citit fiecare postare a voastra
    Imagini atasate
    Modificata de byjosey10; 30.10.2013 la 09:25:45.

Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Da sunt multe cazuri...tot nu ai zis de unde esti \? poate cineva doreste sa ti aduca personal ce are de oferit...si asa cu marturia sa vei putea primii ajutor de la noi..cele de pe acest sait care te pot ajuta.

Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    scz am vazut acu,m...Calarasi poate este cineva din zona care poate sa te viziteze...lasa si adresa ta aici poate sunt fete care te vor ajuta trimitan colete...

Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    Citat Postat de byjosey10 Vezi mesajul
    multumesc pentru raspuns fetelor....am citit fiecare postare a voastra si mi/a lasat un gust amar ceea ce imi spuneati despre oamenii care cer ajutor desii nu au atat de mare nevoie de el...referitor la intrebarile voastre este simplu..va spuneam ca locuiesc la bunicii mei ..buna are 73 de ani si bunicu are 75. buna in fiecare dimineata imbraca fetele si le duce la gradi unde ele stau pana la ora 12 cand o vecina care are si ea un copil acolo inscris mi le aduce acasa sau daca ea nu isi duce copilul la gradinita se duce tot buna sa le ia. deci puii mei stau cu bunicii mei cand eu lipsesc. referitor la pensia alimentara..nu o primesc ptr ca in timpul divortului am renuntat la primirea ei in schimbul linistii mele si a ficelor mele..a fost un proces lung si dureros si m/am vazut nevoita sa renunt la 100 de lei pe luna cat urma sa primesc in functie de veniturile lui doar ca sa se termine mai repede si sa avem liniste...cat despre de unde am internet ,raspunsul este simplu ..nu am..am rugat o matusa sa ma lase sa ii folosesc calculatorul,iar cand spuneti sa postez poze nu inteleg ce fel de poze as putea sa pun aici astfel incat sa dovedeasca ceva cuiva...in fine am citit ce mi/ati transmis si va multumesc ca v/ati facut timp sa imi cititi randurile si sa imi dati si un sfat..primul meu mesaj postat pentru voi era un strigat de ajutor..nu inteleg cum poate fiii interpretat altfel, iar ceea ce imi e cel mai greu de inteles este cum se poate ca un om sa se foloseasca de copii si de o situatie fictiva ptr un scop meschin.eu nu cer nimic pentru mine ,nu am primit niciodata nimic gratis de nicaieri ,nu m/am bucurat niciodata de foloase obtinute prin metode meschine si nici nu vreau sa apuc sa fac in viata asta asa ceva. imi pare rau daca am dat impresia gresita cuiva..va multumesc
    trebuie sa lasi o adresa cu nume,prenume pentru ca ,acele mame care vor sa te ajute sa stie pe cine ajuta si unde trimit pachet

Floricica Nou Venita sofiaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.04.2010
    Postari in forum
    36
    cat poarta cea mica la picior??ce inaltime are??

Membru inregistrat la
    22.01.2012
    Postari in forum
    5
    scuze nu mi/am dat seama ca nu precisem
    Modificata de byjosey10; 30.10.2013 la 09:27:13.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari