Ma numesc Ghenciu Mariana si locuiesc in Bucuresti.Am 35 ani si un inger de copil pe nume Elena.Este bucuria familiei.Dar aceasta bucurie este amara.La varsta de 2 ani a fost diacnosticata cu Hipoacuzie bilaterala profunda .Acest diacnostic ne-a lovit ca un traznet.Acum a crescut,a inplinit de curand 13 ani.Este un copil inteligent,invata bine la scoala,dar este mereu trista.Intreaba mereu de ce este data la o parte de ceilalti copii si rad pe seama ei si de ce nu poate sa fie un copil normal.Pentru ca ea sa fie la fel ca ceilalti copii,are nevoie de 2 proteze auditive performante,pe care noi nu avem suficienti bani. Avem un singur salariu in casa,al sotului,deoarece eu nu mai lucrez de aproape 2ani. Eu trebuie sa duc copilul la scoala dimineata si sa o iau dupa amiaza .Nu am gasit servici sa ma incadrez in program. Va rugam sa ne ajutati sa cumparam aceste proteze pentru ELENA. Avem deschis un cont in lei la BCR . NR CONT: RO49RNCB0078090683480001. Tel. contact 0721850774 sau Mail mariana_ghenciu@yahoo.com