Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136

Varice in sarcina

Mamici de curand am descoperit ca am varice in zona inghinala,mai exact la stinghie cum se zice popular.Am observat asta duminica dupa ce intamplator am dus mana acolo.Am intrat in panica si luni m-am prezentat la ginecolog pt ca trebuia sa merg si la eco asa ca am grabit lucrurile.La eco mi-a zis ca bebe e bine, este baietel(noi mai avem o fetita) si ca am 31 de saptamani de sarcina dupa unele masuratori, dupa data ultimei menstruatii am 29 de saptamani.Urmeaza sa nasc in martie 2014.I-am aratat varicele si a zis ca nu arata prea bine si mi-a dat sa ma dau cu gel Hepathrombin, urmand ca saptamana viitoare sa ma prezint la ea sa vada cum evolueaza.Am intrebat-o daca acesti varici pot influenta nasterea si mi-a zis ca inca nu se poate pronunta daca va fi nastere naturala sau cezariana.Fetita am nascut-o natural.Mi-as dori sa nasc tot natural si acum.Ati trecut careva prin asa ceva?Ce s-a intamplat?

Floricica Nou Venita maridaniela's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2014
    Postari in forum
    2
    Buna! Sunt si eu o proaspata mamica ce areprobleme cu varicele din pacate L. Speram sa ma numar printrepersoanele care nu prezinta simptome ale aceste boli dar nu am avut noroc. Amcautat pe Google informatii cu privire la felul in care as putea preveni sitrata boala varicoasa. Am gasit si site-uri care mi-au fost de mare ajutor caci mi-au oferit sfaturile de care aveam nevoie.

Floricica Nou Venita andreeaeu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2014
    Postari in forum
    1
    Buna si eu m-am confruntat mult timp cu dureri ingrozitoare de picioare, plus ca dupa sarcina mi-au iesit niste vene micialbastre care nu au mai disparut. Eram foarte speriata si nu stiam ce seintampla cu mine, medicul mi-a spus ca sufar de boala venoasa cronica, altfelspus varice. Nici prin cap nu mi-a trecut ca la varsta mea pot suferi de o astfelde afectiune, pe care sincera sa fiu o are bunica mea. Inca urmez tratamentulrecomandat, insa intre timp am gasit un site cu foarte multe sfaturi utile,intrati si voi pe www.sanatatepascupas.ro.Multa sanatate!
    Modificata de andreeaeu; 24.03.2014 la 15:35:34.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari