Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Durere in partea dreapta, sub coaste in sarcina

Multe gravidute experimenteaza acesta durere localizata in partea dreapta sub coaste si ca orice viitoare mamica se ingrijoreaza. Se pare ca aceste dureri apa deoarece este o presiune exercitata asupra coastelor de catre piciorusele lui bebe si cresterea in volum a sanilor si a burticii.

Si eu am avut aceeasi durere si a persistat pentru ca Edi al meu avea o mare placere sa isi bage cate un piciorus sub coastele mele de uneori imi tai respiratia.

Floricica Nou Venita maria0608's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.09.2009
    Postari in forum
    23
    Si eu am experimentat aceasta durere, de 2 ori pana acum. Chiar e .. sfasietoare.. Nu ma mai puteam indrepta.. Noroc ca nu dureaza mult.
    Nu stiam ca piciorusele lui bebe sunt cauza, multumesc pentru informatie! :)

Floricica Debutanta ana2003maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2011
    Postari in forum
    609
    Eu simt o durere continua, nu foarte intensa. Si la prima sarcina am avut aceeasi problema. Am primit insa o explicatie de la un medic. Este f normala aceasta durere si se datoreaza faptului ca de obicei canalul urinar de la rinichiul drept se largeste in timpul sarcinii.

Floricica Nou Venita alegretta's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2013
    Postari in forum
    2
    Si eu simt o durere aproape continua, mai ales atunci cand stau pe scaun si o simt in partea stanga, nu in dreapta. Mai este cineva in situatia asta? Mi s-a spus ca am o sarcina maricica; in rest toate organele mele sunt ok... sa fie tot de la presiunea exercitata de marirea uterului?

Floricica Nou Venita slv_ppsc's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78
    Alegretta, si eu simt exact la fel, imediat sub sani si coaste, stanga, continua, mai ales dupa mai multe ore de stat pe scaun. Este insotita si de o durere in spate, tot pe stanga, ca si cum ar raspunde acolo.Ce sa fie?

Floricica Nou Venita alegretta's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2013
    Postari in forum
    2
    Citat Postat de slv_ppsc Vezi mesajul
    Alegretta, si eu simt exact la fel, imediat sub sani si coaste, stanga, continua, mai ales dupa mai multe ore de stat pe scaun. Este insotita si de o durere in spate, tot pe stanga, ca si cum ar raspunde acolo.Ce sa fie?
    Nu stiu ce sa-ti zic, ideea e ca mi s-au facut ecografii sa vada daca e ceva de la splina, nu e nimic in neregula, se pare ca e doar o durere mecanica de la presiunea exercitata de uterul marit , posibil si de pozitia bebelui. Nu e de ingrijorat, dar uneori poate fi tare suparatoare. De cand am postat prima oara si pana acum au fost perioade cand m-a durut mult mai rar si perioade cand m-a durut multe ore pe zi. de asemenea nu prea pot sa mai dorm pe stanga decat perioade scurte. Dar ca idee, nu e de speriat. Sarcina si nastere usoare si bebe sanatos!

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari