Ultimele discutii din forum
    mk
    mk este offline.
    Floricica Nou Venita mk's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2009
    Postari in forum
    4
    Buna fetele! Eu sunt in saptamana 5 si deocamdata ma simt foarte bine. Am primit confirmarea sarcinii de la dna dr Dumitru Nicoleta, un medic foarte tanar, doar 32 de ani, care s-a oferit sa-mi urmareasca sarcina si sa ma asiste la nastere. La prima vizita mi-a placut de felul in care am relationat, si as vrea sa-mi monitorizeze ea sarcina, insa cu nasterea ...e cam delicat. Eu trebuie sa fac cezariana, si am dubii privind experienta dnei doctor in ceea ce priveste nasterile (considerand varsta), de aceea nu stiu cum sa fac. Voi ati auzit de dna doctor? Are nasteri la CMU si la Elias, insa nu am gasit nimic pe net referitor la ea. As putea eventual sa nasc cu un alt medic (nu stiu cine, oricum) si sa ma monitorizeze doctorita tanara? Imi este foarte usor sa comunic cu ea, de asta as opta pentru ea. Voi ce parere aveti? Accepta vreun medic sa faca cezariana unei mame pe care a monitorizat-o alt doctor?

Va multumesc si sa fiti sanatoase!

Floricica Senior bea08's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.01.2009
    Postari in forum
    3.549
    Nu cred k conteaza varsta, trebuie doar sa ai incredere in doc.ta, iar dak doresti sa nasti cu alt medic nu cred ca e bine ar trebui sa nastiu cu acel medic , care ti-a monitorizat toata sarcina,tin sa te anunt k doctorita mea avea cea mai mica nota pe internet dar faptul k am avut incredere in ea ma ajutat si ii multumescasa ca nu tine cont de faptul ca nu gasesti ceva scris despre ea pe net sau k e tanara

Floricica Nou Venita pisi_andreea85's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    24
    buna fetelor.sunt cea mai ghiniosnista mamica din lume...ex...la 5 luni de sarcina afland k am o fetita am fost cea mai fericita din lume...numai k sarcina nu putea continua...fetitei ii lipsea o parte din creier si oasele torace,deci nu putea trai,am fost fortata sa nasc la 5 luni.si sunt in italia deci nu depinde de tara,spital sau doctor toti sunt la fel...era o chestie ce putea fi prevenita sau tratata nu sa aflu la 20 sapt k a fost doar un vis...pt k pentru 2 zile in spital am trait un adevarat cosmar...fetelor aveti grija de voi si de burtici k doctorii in ziua de azi.........faceti analize ecografii analize si informati-va bine...eu sunt distrusa,imi e greu sa superez o asa mare eroare a medicinei din 2009 dar voi merge mai departe si cat de curand sper sa fac un bebe sanatos nu ma las e visul oricarei femei.ciao ciao
    si eu luasem tot 10 kg cand aveam 5 luni(adica 3 zile in urma)asa k stai linistita important e k bebe sa fie bine.

Floricica Nou Venita chris_babe19801974's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2009
    Postari in forum
    1
    Buna fetelor,

Eu sunt in saptamana 21 de sarcina si m-am inscris la dna doc. Nicoleta Dumitru. Mi s-a parut super draguta. Si eu as vrea sa fac cezariana pt ca am niste probleme.
    O rog pe colega MK sa imi spuna cum i s-a parut doctorita. Mai ales ca acum daca nu ma insel eu :), mai este putin pana la nastere (in cazul in care nu a venit pe lume bebe pana acum).
    Astept te rog sa imi spui.
    Multumesc

Floricica Nou Venita ramfrim's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2010
    Postari in forum
    1
    as dori sa va anuntz si sa va spun ca normal un doktor mai tinar este mult mai dokumentat cu absolut toate noutazile aduse odata cu noile aparaturi inclusiv anumite cercetari, intaradevar experientza are mereu o amprenta mult mai profunda,,,,,,,dar tot ce este de amintit mereu este increderea in doctor si in tine insusi ca persoana.........noi suntem la doamna doktor dumitru si este o persoana minunata in afar faptului ca este si un doktor fff bun,,,,,,de aceea vil recomandam din suflet,si fara nici o teama,,,,,,,,ramona F.......

m@ryx
    Guest
    Buna fetelor si eu tot in evidenta doamnei dr. Dumitru Nocoleta sunt si sunt ff multumita de dansa.Inainte de a-mi fi recomandata am fost in evidenta altui dr. de la Sp. Pantelimon care nu era deloc comunicativ, plecam de la el fara sa inteleg absolut nimic si pe langa asta a mai facut si o mare greseala de a-mi prescrie antibiotic pt un stafilococ care nici macar nu exista.

Asa ca vi-o recomand cu toata increderea!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari