Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita blackorchid's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.01.2009
    Postari in forum
    93
    Buna, fetelor! Am tot cautat un ginecolog in spitalul CFR2, pentru ca mi-e cel mai aproape, ma tot gandesc ca vin din afara Bucurestiului si la traficul din zona de nord e bine sa imi fie cat mai aproape. Toata lumea pe care am intrebat-o mi-a recomandat-o pe dr. Mihalache Florina (inclusiv cativa medici de alte specialitati)ca pe un medic extraordinar. Am vazut ca are cabinet particular undeva la "capatul lumii", in Rahova, unde mi-e ingrozitor de greu sa ajung. A fost cineva la ea la CFR2? Cum consulta acolo? In garda? Are zile de consultatii? Se pot face programari?

Va rog, daca aveti ceva informatii despre dansa si "procedura" de la spital, ajutati-ma! Multumesc!

Floricica Nou Venita gabriela v's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2008
    Postari in forum
    1
    eu mi/am urmarit sarcina si am si nascut la spitalul cfr2 la dr MARGARITESCU.mergeam la consult cand era de garda si numai la spital.am fost super multumita de absolut tot.mergi cu toata increderea.bafta

Floricica Nou Venita lizigrig's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2009
    Postari in forum
    1
    eu am nascut in iulie 2008 cu d-na doc Margaritescu.Am fost f multumita de dialogul purtat cu dumneaei si de ajutorul pe care l-am primit.Iti recomand ca doc neonato pe d-na doc Sicoe.Multa sanatate si sarcina usoara.

Floricica Nou Venita babybeautiful's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2008
    Postari in forum
    41
    buna draga blackorchid!

draga mea, eu doar ce am nascut acum in februarie la CF2, si sincer... am avut ocazia sa o vad "la treaba" pe celebra dr. Mihalache... saraca, o pacienta de-a dansei , o facuse omleta ca tipa saraca langa mine in sala de travaliu ca nu mai putea de la contractii si cerea sa i se faca epidurala de la 4 cm dilatatie... exprimarea dansei: "da fai draga epidurala... nu o vezi cum face, zici ca moare, nu mai are rabdare !!! " . 3 zile cat am stat in spital, am vazut care este contributia dansei la nasterea efectiva: moasa sta cu tine pana in momentul expulziei, si ea venea doar la sfarsit, cand o sunau moasele...

deci, ma abtin de la alte comentarii...

multa sanatate!

Floricica Nou Venita lura's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.07.2009
    Postari in forum
    1
    nu recomand nimanui spitalul cfr2 eu am nascut acolo copilulde 3900g a avut mici probleme de maturare a plamanilor care in mod normal s-ar fi rezolvat in 2 zile cu putin oxigen sub cort dar din cauza asistentelor de la nou nascuti care nu respecta nici o minima regula de igiena copilul a luat un streptococ si a facut o pneumonie fff urata. am fost f aproape de a-l pierde am fost mai mult decat disperati iar ei binenteles ca au sustinut ca nu a contactat copilul nimic din spital, am intrebat medici de la infectioase toti mi-au spus ca a fost o infectie intra-spitaliceasca si sunt sigura in privinta acestui aspect(probat cu analize) pai poate sunt eu paranoica dar nu mi se pare normal sa nu foloseasca nimeni manusi medicinale in terapie intensiva, faceau tratamentele , manevrau perfuziile , intubau si nu doar ca nu foloseau manusi dar raspundeau la telefonul mobil in acelasi timp,nu vreau sa generalizez asistentele de la ginecologie sunt OK unele chiar f dedicate si foarte dragute dar cele de la copii sunt lipsite de etica nu au ce cauta acolo iar doamnele doctor le sustin. daca as povesti tot ce am patimit in spitalul cu pricina ar ingrozi si pe cele mai aprige sustinatoare ale spitalului.concluzionand parerea mea e ca daca sunteti sigure ca nu aveti nevoie de terapie intensiva spitalul maternitatea este f frumoasa conditii de spitalizare f bune medici buni uni chiar f buni dar daca aveti cea mai mica banuiala ca veti avea nevoie de ingrijire de specialitate alegeti alt spital.

Floricica Nou Venita dorria23's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2009
    Postari in forum
    5
    Sunt aproape total de acord...asistentele de la maternitate cu exceptia uneia superrrr Mariana, sunt varza!!!!

Floricica Nou Venita cat_ana17's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    1
    Buna Karina2, si eu urmeaza sa nasc cu dr Mihalache pe la sfarsitul lui Martie(ai nascut deja?).Daca ai aflat ceva in plus inclusiv costuri te rog sa-mi spui si mie. Multumesc mult.

Floricica Nou Venita blackorchid's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.01.2009
    Postari in forum
    93
    N-am ajuns la Mihalache pana la urma ci la dr. Eugen Tanase. Din punctul meu de vedere este un medic exceptional, am fost incantata de el, am avut o sarcina foarte grea si el m-a ajutat sa o duc pana la capat numai cu repaus la pat si antispastice, fara cerclaj.
    Maternitatea mi s-a parut ok, asistentele de obstetrica ok, anestezia super... neonatologia varza. Trebuie sa le multumesc ca m-au facut sa ma recuperez foarte repede ca sa imi scot naibii copilul mai repede din spital...

Floricica Nou Venita Crina_Crina's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2010
    Postari in forum
    3
    Buna tuturor!
    Eu am descoperit-o pe d-na dr. Mihalache pe internet, citind comentariile de pe forumuri. M-am programat la ea, i-am spus ca vreau sa raman insarcinata, mi-am facut la ea la cabinet toate analizele (total: 580 RON + consultatie: 180 RON) si luni voi suna ca sa aflu rezultatul analizelor, daca am vreo problema sau nu.
    Mi-a facut ecografie, mi-a luat sange, a recoltat probe pentru analize, mi-a sugerat sa cumpar de la farmacie teste de ovulatie. Acum am inceput sa-mi fac teste de ovulatie, sper din tot sufletul sa raman insarcinata, si, nu stiu de ce, am un feeling ca voi ramane si ca voi naste un copil sanatos cu d-na Florina Mihalache.
    Inca de pe forumuri mi-am dat seama ca este un om deosebit, si dupa prima vedere cu ea mi-a lasat o impresie placuta.
    Doamne ajuta ca fiecare dintre noi sa aducem pe lume copii sanatosi si sa fim si noi sanatoase!
    Va pup cu drag,
    Adriana, 26 ani, Bucuresti

n29
    n29 este offline.
    Floricica Nou Venita n29's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2010
    Postari in forum
    1
    Buna Adriana,

te rog da-mi mai multe detalii despre dotarile si preturile de la cabinetul dnei. dr. Mihalache. cat de performant este ecograful folosit de dansa la cabinet? ce analize ti-a prescris?

Multumesc,
    N

Floricica Nou Venita sawric's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.09.2006
    Postari in forum
    3

dr.mihalache

sunt pacienta doamnei doctor din 2006,am nascut cu dansa in 2007 o fetita minunata.................cu dansa am comunicat destul de bine tot timpul sarcinii si dupa,este adevarat tot timpul este grabita ,tot timpul e pe fuga dar este un om minunat.........eu una sunt multumita de dansa..........acum sunt iar insarcinata peste 2 saptamani voi merge la control si sper ca totul sa decurga ca la prime sarcina.pe mine spitalul ma intereseaza prea putin..........eu am incredere in doctor.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari