Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita xfk03's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.05.2012
    Postari in forum
    2

Caut doctor ginecolog din Bucuresti

Buna, fetelor! Ma simt pusa in situatia sa apelez la voi, in speranta ca imi veti recomanda o sectie de ginecologie din cadrul unui spital. Am nevoie de un control, si eventualele analize. Problema e ca in Bucuresti nu stiu unde sa ma duc.Caut un doctor bun care sa nu fie ciubucar. Saptamana trecuta am fost la o clinica particula care mi-a cerut pt o ecografie intravaginala si am platit 3 mil si mi s-a spus sa mai fac analize de inca 5.5 mil.
    As aprecia daca mi-ati spune si pretul controlului si al analizelor.
    Sunt recunoscatoare celor care ma pot ajuta cu sfaturi privind alegerea unui medic ginecolog super bun.

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    buna! Analizele de sarcina cam atat sunt pe langa cele decontate de stat. cam toate laboratoarele au cam aceleasi preturi, difera cu foarte putin. ecografia intravaginala intr-adevar te-a costat mult, la medlife e mai ieftin, nu stiu exact ca mai costa acum. daca vrei, du-te la o maternitate sa-ti faca ecografia, numai ca acolo trebuie sa te programezi cu cel putin o luna inainte. nu te va costa nimic, daca duci trimitere. dar analizele tot te vor costa. nu e obligatoriu sa le faci pe cele nedecontate de stat, dar e mai bine sa le faci.

Floricica Nou Venita xfk03's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.05.2012
    Postari in forum
    2
    Stiu ca trebuie sa platesc dar mai am o fetita si nu am facut atatea analize, iar de egz: pt o ecografie 3d am platit 200 ron in 2010 , pe cand acum pt o ecografie intravaginala si am platit 3 mil .
    imi puteti recomanda un doctor bun din Spitalul Sfantul Pantelimon sau din Spitalul Cantacuzino?

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    la maternitatea Bucur un super doctor nu primeste bani si e un om deosebit -DR.OLARU GABRIEL...mergi la el nu vei regreta!!!

Floricica Nou Venita mihaelanikol's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.05.2012
    Postari in forum
    60
    buna, eu am facut ecografia de 12 saptamani la dna dr Pavel la Romar( la metrou Tineretului) si m-a costat 120 ron, iar analiza pentru dublu test am facut-o la clinica Sante, unde dna doctor lucreaza si acolo si m-a costat 100 lei.

toate analizele de sange le-am facut la clinica Sante, acolo am si medicul de familie si mi-a dat el ce se face gratis si ce e cu plata. M-a costat 321 lei.
    Sper ca am fost de folos. Va pup

Floricica Nou Venita maria77's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2007
    Postari in forum
    132
    Buna,

De aceea eu am les privatul..Platesc cu factura si chitanta..este adevarat ca sunt niste costuri dar confortul meua fost maxim..Am incredere ca sistemul privat ofera conditii decente de curatenie, tehnologie si medici foarte buni.. Am mai scris eu pe aici ca eu am nascut la medlife si ca mi-am facut analizele, ecografiile in clinicile lor.Am fost foarte multumita de tot ce am intalnit acolo si de confortul psihic pe care l-am avut. O consultatie la un medic ginecolog este in jur de 100 ron..Eu o recomand cu mare drag pe Mirela Popa care pe langa un medic ff bun este si un om deosebit.
    Daca ai medic de familie la ei poti beneficia pe baza trimiterii si de investigatii gratuite..
    Numai bine si succes!

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Citat Postat de maria77 Vezi mesajul
    Buna,

De aceea eu am les privatul..Platesc cu factura si chitanta..este adevarat ca sunt niste costuri dar confortul meua fost maxim..Am incredere ca sistemul privat ofera conditii decente de curatenie, tehnologie si medici foarte buni.. Am mai scris eu pe aici ca eu am nascut la medlife si ca mi-am facut analizele, ecografiile in clinicile lor.Am fost foarte multumita de tot ce am intalnit acolo si de confortul psihic pe care l-am avut. O consultatie la un medic ginecolog este in jur de 100 ron..Eu o recomand cu mare drag pe Mirela Popa care pe langa un medic ff bun este si un om deosebit.
    Daca ai medic de familie la ei poti beneficia pe baza trimiterii si de investigatii gratuite..
    Numai bine si succes!
    Cred ca oriunde primesti chitanta pe analize...nu doar la privat! Sunt conditii ft bune si in spitalele de stat, depinde acum de spital, unele sunt dotate altele nu!
    Mamica a spus clar ca nu dispune de banuti...nu cred ca este cazul pt privat!
    Modificata de Musette; 25.05.2012 la 12:58:24.

Floricica Nou Venita jojo24's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.07.2011
    Postari in forum
    19
    Citat Postat de xfk03 Vezi mesajul
    Buna, fetelor! Ma simt pusa in situatia sa apelez la voi, in speranta ca imi veti recomanda o sectie de ginecologie din cadrul unui spital. Am nevoie de un control, si eventualele analize. Problema e ca in Bucuresti nu stiu unde sa ma duc.Caut un doctor bun care sa nu fie ciubucar. Saptamana trecuta am fost la o clinica particula care mi-a cerut pt o ecografie intravaginala si am platit 3 mil si mi s-a spus sa mai fac analize de inca 5.5 mil.
    As aprecia daca mi-ati spune si pretul controlului si al analizelor.
    Sunt recunoscatoare celor care ma pot ajuta cu sfaturi privind alegerea unui medic ginecolog super bun.
    3 mil pt. o ecografie?! mie se pare foarte mult, sincer. Eu am facut acum o luna si ceva eco transvaginala, eco san bilaterala, coloposcopie si papanicolau cu 149 ron si asta la o clinica privata.

Floricica Nou Venita cervantes's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2012
    Postari in forum
    6
    149 ron pt toate astea ? ! mi se pare extrem de putin ! poate ai vrut sa spui 249 ron ...lucreaza si medici romani la clinica la care ai fost tu?

Floricica Nou Venita speranta21's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.11.2010
    Postari in forum
    20
    Eu o recomand pe Popa Mirela...Este un medic de exceptie, cu multa experienta pe nasteri..si este si foarte deschisa..

Floricica Nou Venita Violeta34's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2013
    Postari in forum
    1
    Salutare fetelor!

Poate cineva sa ma ajute cu un numar de telefon al domnului doctor Ciprian Cristescu? As dori sa raman insarcinata si as dori sa ma vada dl doctor. Am incercat si am sunat la spital pentru o programare si nu reusesc sa il gasesc - este foarte ocupat si probabil raspunde numai pe mobil.

Va multumesc mult.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari