Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957

Documentare si carti despre sarcina

Dragi burtici, discutam cu fetele aspirante despre sexul copilului, daca poate fi influentat de dieta mamei si mi-a adus aminte fabiana de documentarul in pantece si vroiam sa va ofer informatii despre cateva documentare pe care le-am vazut si mi s-au parut exceptionale ca informatii despre sarcina. Am vazut ca pusese si anissia unul la un moment dat in forum. Hai sa le strangem pe toate in acest subiect, asa ne va fi mai usor sa le gasim si sa le vizionam apoi cand ne dorim. Va astept si pe voi sa completam cu carti citite de voi despre sarcina care v-au placut si pe care le-ati recomanda altor fete..

Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Am gasit pe video google documentarul In the womb insa nu are traducere, dar este intreg, cap coada, il puteti viziona aici:

In the womb

Iar celelalte doua pe National Geographic:

Gemenii identici
    Următoarea difuzare: vineri 19 iunie la 18:00
    Urmărește dezvoltarea intrauterină a gemenilor univitelini, unul dintre cele mai fascinante accidente de reproducere ale naturii.

Sarcină multiplă
    Următoarea difuzare: vineri 5 iunie la 18:00
    Cu ajutorul tehnologiei ultramoderne, îți dezvăluim fascinanta lume intrauterină a gemenilor, tripleților și cvadrupleților, de la concepere până la naștere. Află povestea a trei viitoare mămici.

Aici: program in the womb puteti vedea urmatoarele difuzari (puse de mine mai sus) insa aveti si optiunea de a va seta un reminder dinainte sa va reaminteasca sa vizionati documentarul - exista clopotelul acela mic si albastru in dreptul datei. dati click pe el si scrieti adresa de e-mail, apoi aminteste-mi si gata!

Alte linkuri utile despre documentar si trailerele:

In the womb

Identical twins

In the womb: multiples

Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Mai sunt si aici cateva filmulete super interesante: Sarcina, dezvoltarea bebelusului
    Si cateva poze senzationale din pantece: Imagini din pantece

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari