Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 49
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Debutanta rodica87's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.01.2010
    Postari in forum
    1.086
    Buna ziua. Sunt insarcinata in 16 saptamani si ma sint foarte singura si trista. Ma gandesc ca toate aste se intamola din cauza ca,stau numai in casa,nu ies deloc afara decat sambata si dumineca cand este sotul meu acasa. Se mai confrunta cineva cu asa ceva? Daca da haideti sa stam de vb si poate asa ne incurajam una pe cealalta. Sa aveti sarcini usoare si bebelusi sanatosi.

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    buna , rodica!! imi pare tare rau ca te simti asa...tu nu erai la topicul nostru, al mamicilor de vara-toamna??
    Eu recunosc ca nu ma simt chiar asa...dar am si o mogaldeata mica langa mine, si nu am timp sa ma gandesc prea mult la altceva...sa stii ca sigur, te deprima si faptul, ca stai mult timp singura, nu ai cu cine vorbi, cred ca si m-as simiti asa...
    mai intra si la noi, cand ai timp, bine doar daca doresti...
    Iti doresc o sarcina usoara...si mai intru si la topicul tau:)

Membru inregistrat la
    21.01.2010
    Postari in forum
    1.086
    Buna ursulet.Da eram pe topicul vostru dar nu m-am simtit bine venita si asa ca m-am retras.Intru in fiecare zi sa va citesc.Multumesc ca mi-ai scris si iti doresc o sarcina usoara si un baietel frumos si sanatos.

Floricica Nou Venita bizom oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2009
    Postari in forum
    64
    Te inteleg perfect! Am aceeasi problema,numai ca la mine imi mai face zile fripte si sotul:mai intarzie acasa ,cand eu il astept cu sufletu' la gura sa schimbam o vorba, mai la o bere cu "prietenii". . . Stii cum e. . . (sau poate nu);ma rog,ideea e ca nu este prezent cand am nevoie de el;noroc ca ma mai iau cu florentina,fetita mea,ca as innebuni de tot. . .

Membru inregistrat la
    21.01.2010
    Postari in forum
    1.086
    Buna oana. Sa-ti traiasca fetita si sa te bucuri de ea. De sot nu pot sa ma plang,vine cat poate de repede acasa(adica pe la 19)si sta cu mine cat poate de mult chiar si pana la 23-24 dar singuratatea de peste zi este tare grea. Asta este trebuie sa mergem inainte cu bune si rele. Ma gandesc ca bebelusul meu sufera odata cu mmine si nu vreau sa fie asa.

Floricica Nou Venita bizom oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2009
    Postari in forum
    64
    Multumesc ptr. urari,rodica;sarcina usoara!eu mai am vreo 2 luni si scap,imi tin bebele in brate...sa iesim mai mult,sa socializam,poate va fi mai bine;acum e soare si la noi,numai bine ptr o plimbare;cred ca asta o sa si fac...

Floricica Nou Venita sunshine_cio's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2009
    Postari in forum
    117
    pai ce esti asa trista??? bucura-te ca esti insarcinata!!!!!!!!! fii fericita, iesi la plimbare, citeste sau asculta o muzica buna...gandeste la viitor cu speranta si incepe sa faci planuri pt bebu, pt camera lui, ce lucrusoare ai dori pt el...etc etc...
    sunt atitea cu care sa iti umpli timpul.
    vai ca esti insarcinata in 16 saptamani? nu lucrezi? ca in felul asta te mai iei cu colegii , serviciul si e mai usor...
    bafta multa si fii vesela!

Floricica Avansata vioi's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.12.2009
    Postari in forum
    1.919
    buna rodica imi pare sincer rau ca nu te-ai simtit bine primita in topicul de vara toamna.Eu cand am intrat acolo nu era nici o mamica de septembrie si era cam ciudat, acum m-am acomodat f bine.
    Si eu ma confrunt cu o problema,ar trebui sa stau numai in pat ,eu eram obisnuita sa-mi rezolv singura problemele, sa nu depind de nimeni.Inclusiv masina o duceam in service,acum simt ca o iau rara de la prea mult stat,decand s-a mai incalzit am iesit,am fost pe la munca.La cumparaturi nu pot sa ma duc singura pt ca nu am voie sa ridic,de condus nu am mai condus de o luna jumate,ma simt ca o leguma.Inainte eram ocupata 10-12 ore pe zi si asteptam sa ajung acasa acum as pleca unde as vedea cu ochii,dar nu pot

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Rodica, imi pare rau ca nu te-ai simti binevenita in topicul nostru, al mamicilor de vara. . . Cu siguranta, niciuna dintre noi nu a dorit sa te simti asa. . . Cred ca doar ca faptul ca suntem fff multe si nu reusim sa ne raspundem una alteia la toate postarile. . . Poate mai incerci sa ne vizitam. . . Eu m-as bucura tare mult! ! [imbratisarea]

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    si multumesc frumos pentru urari....hai ca mai ai putin si afli si ce surpriza ai in burtica :)!!Sa stii ca de pe la 20 de saptamani si ceva bebica incepe sa auda, si chiar daca ti se pare mai ciudat (mie mi se parea) poti incepe sa vorbesti cu el, sa-i pui muzica ( studiile au aratat ca un bebelus tine minte pana la 3 luni dupa ce s-a nascut muzica ascultata in burtica)...si cand va incepe sa miste bine de tot...o sa stii sigur ca nu esti singurica!:)

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    eu sincera sa fiu, asta mai mult la prima sarcina, nu ma simteam neaparat singura, ci mai mult, daca nu era sotul langa mine si plecam undeva mi se parea ca sunt neprotejata, imi era teama...nu ma simteam prea bine fara el...mai ales ca o data cu cresterea burticii...aveam nevoie de ajutor cand mergeam pe strada.
    Acum, si sotul meu pleaca dimineata la serviciu, vine seara, dar il am pe nazdravan langa mine si nu am timp sa ma simt singura...poate doar uneori sa ma mai plictisesc...deocamadata si lucrez, dar sincera sa fiu abia astept sa intru in prenatal..

+ Raspunde
Pagina 1 din 49
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari