Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ACRISTINA's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2012
    Postari in forum
    1

Va rog sa ma ajutati

Sunt insarcinata in 14 saptamani iar de vreo saptamana mi-au aparut in zona sanilor si abdomenului niste pete rosii ca niste ciuperci care se extind....nu stiu daca e vorba de o problema hormonala produsa in timpul sarcinii sau e ceva de care chiar ar trebui sa-mi fac griji. Vreau sa precizez ca sunt la a doua sarcina iar cu prima nu am avut aceste probleme.As dori un sfat de la vreo mamica sau viitoare mamica, care poate a avut aceeasi problema sau macar asemanatoare. Va multumesc mult

Floricica Novice laura_adi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    341
    buna,mie imi aparuse asa zisa ciuperca pe antebrat si gat,pielea era ffff abraziva si rosie.miau disparut imediat dupa nastere asa cum mia zis si dermatologul,si eu mam panicat,e bine sa mergi totusi sa mergi sa vezi la dermatoog. mie nu mia dat nici un fel de medicatie sau creme,mia zis sa astept nasterea si daca persista e problema dar au disparut.sanatate multa

Floricica Nou Venita aerika's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2012
    Postari in forum
    1
    BUNA! Sunt insarcinata in 33 de saptamani si tocma am aflat ca bebelusul meu nu s-a intors inca si are cordonul ombilical infasurat de 2 ori in jurul gatului. m-am speriat foarte tare si imi e frica sa nu pateasca ceva. Daca a mai trecut cineva prin asta va rog sa imi spuneti ce ati facut si cum s-a terminat totul!?

Floricica Avansata diana.raluk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2011
    Postari in forum
    1.434
    Citat Postat de aerika Vezi mesajul
    BUNA! Sunt insarcinata in 33 de saptamani si tocma am aflat ca bebelusul meu nu s-a intors inca si are cordonul ombilical infasurat de 2 ori in jurul gatului. m-am speriat foarte tare si imi e frica sa nu pateasca ceva. Daca a mai trecut cineva prin asta va rog sa imi spuneti ce ati facut si cum s-a terminat totul!?
    buna!

o burtica (Iulia_R) de pe forumul nostru de burtici primavara-vara 2012 a avut aceeasi problema ca si tine, cordonul infasurat de 2 ori in jurul gatului fatului. la ecografia de 30 de sap au constatat ca fatul s-a eliberat singur de cordon... daca doresti mai multe detalii poti sa o intrebi pe ea...

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Citat Postat de aerika Vezi mesajul
    Nu iti face griji in ceea ce priveste intorsul....mai are timp sa se intoarca, iar in legatura cu cordonul si al meu la 32 de sapt avea cordonul odata si la 25 avea de 2 ori iar cu 4 zile inainte de nastere nu il mai avea!Poate sa ramana cu el asa.....in burtica nu va pati nimic, insa la nastere o sa ai nevoie de cezariana.....asta pentru binele copilului....am mai auzit nasteri naturale cu cordon infasurat de 2 ori dar m-i s-a parut destul de riscant!
    iar daca totusi nu se intorace atunci poti fi sigura ca t-i se va face cezariana!

miki00
    Guest
    Si eu am avut aceasta problema la a doua sarcina, am aflat cu 2 saptamani inainte de a naste. Oricum eram programata sa nasc prin cezariana din cauza altor probleme.Totul a decurs normal, am nascut o fetita sanatoasa. Si nepoata sotului meu avea fatul in aceaasi situatie si a nascut prin cezariana fara nici o complicatie.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari