Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Le astept cu mare drag aici, pe mamicutele care vor naste in vara anului 2010...eu voi naste la sfarsitul lunii iunie 2010 (mai sigur pe 24?)...Bineinteles, ca ne vom strange pe parcurs, pentru ca deocamdata cele care nasc in iunie au de-abia o luna![bebelus]

Haideti sa formam si noi un grup si sa discutam impreuna despre minunatul eveniment din viata noastra: nasterea unui copilas.

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Pt noi, ca si familie, nasterea celui de-al doilea copilas este o provocare: de-abia ne-am obisnuit sa fim parintii primului copil, minunea noastra DAniel Adrian. Ne tot punem o multime de intrebari: cum va reactiona baietelul nostru la aparitia bebelusului, cum ne vom descurca cu inca un copilas...sentimentele noastre vor fi la fel de intense si pentru acesta....aici stim sigur ca da...dar orice mamica cred ca isi pune intrebarea asta...

Floricica Novice sivi's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2009
    Postari in forum
    572
    buna ziua, ma numesc Diana, am aflat de curind ca sint insarcinata, cred ca as avea vre-o 5-6 saptamini, am facut analiza de singe , da la medic ma duc saptamina viitoare,

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    buna fetele eu voi naste la sfarsitul lui mai incaputul lui iunie depinde de bebe, si deocamdata suntem binisor numai ca eu, bebe sunt cam simandicos caci lui mami ii este cam rau:)

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Buna, fetelor..ma bucur tare mult ca ati aparut!!!!!...Eu ma simt deocamdata putin mai bine decat la prima sarcina...atunci pe la incep.lunii a doua am inceput sa am niste greturi teribile...acum imi este greata, dar imi revin cand mananc...si imi este pofta de orice...hi hi hi...cum simt un miros de mancare...mi se face o pofta!!!
    Ati fost deja la echo??

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Deocamdata, nu am ajuns la doctor pt ca nu vreau sa ma mai duc la noi, in Giurgiu, ci la Bucuresti.
    Roxy, si eu sunt din constanta...dar m-am mutat in Giurgiu cand m-am casatorit...
    Sivi, vadca esti din Bucuresti...ce medic vei alege? te-ai hotarat?

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    dragi mamici, inca va astept aici....nici eu nu am ajuns inca la doctor...cred ca sapt viitoare imi voi face o ecografie si apoi sa cautam dr...inca nu am gasit nici unul...

m@ryx
    Guest
    Buna,
    Felicitari pentru bebe tuturor.
    Ursulet, si eu voi naste tot in aceeasi perioada cu tine (acum depinde si de bb)si la noi este tot a 2-a oara (mai am un baietel de 9 ani) si acum imi doresc o fetita.

Sarcina usoara.

Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    eu am facut deja doua echo caci am avut ceva probleme sarcina e mai mica cu trei saptamani asa ca am mers la aldoilea echo pentru a vedea cum a evoluat bebe!!! e bine si asteptam 4d in decembrie. pana atunci voi merge spatamana asta la un control la ginecolog. m@rix si eu am un baietel dar nu am prefereinte de bebe 2 sa fie fata sau baiat importnat e sa fie sanatos, prin ce am trecut cand mia-u zis ca s-a oprit din evolutie... mi-am dat seama ca nu are importanta ce va fi. tie insa iti doersc o fetita:)

m@ryx
    Guest
    roxy iti doresc o sarcina usoara si fara probleme , bine ...eu imi doresc si o fetita insa daca e sa fie baietel nu este nici o problema.Am facut deja o ecografie si saptamana asta trebuie sa fac si analizele.
    Sper sa auzim de bine.

Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    pupi pentru bebe si pentru voi!!! cum se comporta cel mare? al meu nu vrea fetitaaaa zice ca o goneste, nu stiu de unde i-a venit ideea asta

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari